Conowego.pl http://www.conowego.pl/ conowego.pl pl Conowego.pl http://www.conowego.pl/fileadmin/templates/main/images/ico-rss.png http://www.conowego.pl/ 15 15 conowego.pl TYPO3 - get.content.right http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Sun, 30 Apr 2017 12:38:00 +0200 Overwatch posiada już 30 milionów zarejestrowanych graczy http://www.conowego.pl/aktualnosci/overwatch-posiada-juz-30-milionow-zarejestrowanych-graczy-22434/ Wygląda na to, że Overwatch, pierwsza sieciowa strzelanina FPS Blizzarda, cieszy się coraz większą... OverwatchZapewne Overwatch zawdzięcza swój sukces nieustannemu wsparciu Blizzarda, a także świetnemu marketingowi. W końcu, gra jest nieustannie aktualizowana - uzupełniana o nowych bohaterów oraz nowe mapy, a dodatkowo jej atrakcyjność zwiększają organizowane raz na jakiś czas specjalne eventy. Akcja Overwatch rozgrywa się na Ziemi w niedalekiej przyszłości, gdzie drużyny złożone z żołnierzy, naukowców, awanturników i odmieńców ścierają się w walce o kontrolę nad kluczowymi lokacjami na całym świecie. W grze pojawia się plejada 24 wyjątkowych bohaterów, w tym Reinhardt – szlachetny rycerz minionej epoki, Zenyatta – robot-mnich szukający oświecenia, czy Symmetra – „architech” korzystająca z technologii stałoświetlnych, dążąca do zbudowania lepszego świata. Każdy bohater posiada niezwykłe uzbrojenie i niesamowite zdolności. Gracze muszą współpracować, aby realizować różne cele na tętniących życiem i skomplikowanych mapach. Dzięki możliwości zmiany bohatera w trakcie meczu gracze mają możliwości dostosowywania strategii do dynamicznie zmieniającej się sytuacji i łączyć dostępne moce w potężne sekwencje.

Źródło: Blizzard

]]>
Aktualności Gaming Sat, 29 Apr 2017 11:35:00 +0200
Acer zaprezentował monitor Predator X27 - ma wszystko, o czym marzą gracze http://www.conowego.pl/aktualnosci/acer-zaprezentowal-monitor-predator-x27-ma-wszystko-o-czym-marza-gracze-22423/ Kwantowa kropka, HDR, G-Sync, odświeżanie 144 Hz i rozdzielczość 4K - wszystko to cechuje... Acer ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych 27-calowych monitorów dla graczy, które wzmocnią emocje dzięki zachwycającej ostrości obrazu, intensywnym kolorom oraz niezwykłej płynności pracy. Predator X27 przenosi grę na nowy poziom dzięki NVIDIA G-SYNC HDR w rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania obrazu 144 Hz, natomiast Acer Predator Z271UV posiada zakrzywiony panel 1800R oraz technologię śledzenia ruchu oczu.

Oba monitory obsługują technologię Quantum Dot, oferując szerszą gamę kolorów, większą jasność i nasycenie, oraz lepsze odwzorowanie kolorów, a tym samym dużo żywszy obraz. Predator X27 obsługuje 99% przestrzeni barwnej Adobe RGB, natomiast Predator Z271UV pokrywa aż 130% przestrzeni sRGB. Dzięki Quantum Dot, monitory odtwarzają szerszą paletę kolorów w porównaniu ze standardowymi monitorami, zwiększając czystość i poprawność odwzorowania barw.

Predator X27: zdumienie i podziw

Predator X27 charakteryzuje się żywym obrazem bez efektu rozmazania w ruchu, dzięki rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) i częstotliwości odświeżania 144 Hz (jest obsługa G-Sync!), szybkim czasem reakcji 4 ms oraz szczytowej wartości luminacji 1 000 nitów (!). Wyposażony w technologię Acer HDR Ultra monitor oferuje najlepszą osiągalną jakość kontrastu HDR, dzięki zaawansowanemu mechanizmowi miejscowego przyciemniania LED w 384 indywidualnie sterowanych strefach, które świecą tylko wtedy i w tych miejscach, gdy jest to wymagane.Predator X27Zapewnia to nie tylko większy i bardziej nasycony gamut kolorów, ale też kilkukrotnie zwiększa zakres luminancji w porównaniu z tradycyjnymi monitorami z technologią dynamic range. Przyciemniając podświetlenie tych części ekranu, które wyświetlają czerń, nadaje jej głębszy i bardziej nasycony odcień, co szczególnie docenią wielbiciele gier rozgrywających się w mrocznej scenerii. Diamentowo cięta metalowa podstawa jest wytrzymała, stabilna i umożliwia ergonomiczną regulację wysokości i nachylenia ekranu.

Acer Predator Z271UV: Panoramiczny obraz zapiera dech

Acer Predator Z271UV posiada zakrzywiony panel 1800R o rozdzielczości WQHD (2560x1440 pikseli), dzięki któremu każdy punkt ekranu znajduje się w takiej samej odległości od oczu gracza, co poszerza pole widzenia. Oferuje paletę kolorów, która pokrywa 130% przestrzeni barwnej sRGB. Szybki czas reakcji 1 ms niemal eliminuje efekt rozmazania, a monitor pozwala na przetaktowanie do częstotliwości odświeżania 165 Hz. Ekran można pochylić w zakresie od –5 do 25 stopni, obrócić w zakresie +/- 30 stopni, natomiast maksymalna regulacja wysokości wynosi 12 cm. Porty łączności obejmują DisplayPort, HDMI, wyjście audio, oraz 4 x USB 3.0. Dwa 7-watowe głośniki emitują wysokiej jakości dynamiczny dźwięk dzięki technologii Acer TrueHarmony.Acer Predator Z271UVOprócz technologii Quantum Dot, oba monitory wyposażone są w NVIDIA G-SYNC, która eliminuje tearing obrazu (efekt poszarpanych kratek) oraz technologię NVIDIA ULMB zapewniającą ostry i realistyczny obraz. Zintegrowana technologia śledzenia oczu Tobii ma na celu wspomagać tradycyjne akcesoria do gry. Kamera automatycznie obraca się, gdy gracz koncentruje wzrok na krawędzi ekranu. Połączenie technologii śledzenia oczu z myszką i klawiaturą lub gamepadem mają sprawić, że gra będzie jeszcze bardziej wciągająca i jeszcze bardziej realistycznie odwzorowuje sytuacje z życia, takie jak ukrywanie się czy celowanie do przeciwnika. W chwili obecnej na rynku jest 100 gier obsługujących śledzenie oczu. Stale aktualizowana biblioteka dostępna jest na stronie www.tobii.com/apps

Nowe monitory zapewniają szeroki kąt patrzenia do 178 stopni w poziomie i pionie. Komfort użytkownika zwiększają technologie Acer VisionCare, Flickerless, BluelightShield, ComfyView oraz technologia przyciemniania obrazu, które redukują obciążenie wzroku podczas długich sesji gry. Predator GameView umożliwia użytkownikom precyzyjną regulację kolorów, ustawień celownika oraz poziomów czerni. Ustawienia indywidualne można zachować w trzech profilach: dla gier akcji, wyścigowych i sportowych, oraz przełączać w dowolnej chwili podczas gry.

Ceny monitorów nie są jeszcze znane.

]]>
Aktualności Gaming Fri, 28 Apr 2017 08:45:00 +0200
T-Mobile partnerem głównym ESL Mistrzostw Polski w 2017 roku! http://www.conowego.pl/aktualnosci/t-mobile-partnerem-glownym-esl-mistrzostw-polski-w-2017-roku-22412/ T-Mobile podejmuje współpracę jako partner główny z ESL Mistrzostwami Polski – prestiżowymi... Partnerem głównym zmagań został T-Mobile, dla którego nie jest to pierwsza współpraca z ESL Mistrzostwami Polski. Wcześniej ceniona marka wsparła finały 13. sezonu, które odbyły się w październiku ubiegłego roku w Atlas Arenie w Łodzi.

- Z uwagą śledzimy globalne trendy, zwłaszcza, jeśli dotyczą one technologii cyfrowych i społeczności wokół nich zgromadzonych. E-sport jest niewątpliwie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów w tej kategorii, gromadząc stale rosnącą rzeszę fanów. Funkcjonując w cyfrowej domenie i mając jako zobowiązanie motto „Life is for sharing” chcemy wspierać zaangażowane społeczności zgromadzonej także wokół gamingu – mówi  Małgorzata Rybak - Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska.

T-Mobile w ramach współpracy zaproponuje wraz z ESL Polska dodatkowe aktywności wokół rozgrywek ligowych, skierowane do fanów i obserwatorów e-sportu. Operator najlepszej w kraju sieci przygotował też specjalną ofertę Internetu mobilnego z profesjonalnymi laptopami gamingowymi, której szczegóły przedstawi wkrótce..

- Niezmiernie się cieszę, że T-Mobile z rozmachem wszedł w świat e-sportu i został partnerem ESL Mistrzostw Polski. Transmisje te cieszą się dużym zainteresowaniem miłośników e-sportu, którzy jak pokazują badania są właśnie tą grupą użytkowników, którzy najszybciej adoptują nowinki technologiczne i oczekują szybkiego i niezawodnego dostępu do Internetu – mówi Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający w ESL Polska.

Szczegóły na temat ESL Mistrzostw Polski dostępne są na oficjalnej stronie turnieju. W Polsce, podobnie jak na całym świecie e-sport znajduje się na fali wzrostowej. Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rozrywki. Szacuje się, że wartość rynku e-sportowego, która w 2016 roku oscylowała wokół 465 mln dolarów, w roku 2019 osiągnie 1,1 mld dolarów.  

Źródło: ESL

]]>
Aktualności Gaming Thu, 27 Apr 2017 14:20:00 +0200
ESPORT NOW 2017 - święto esportu za miesiąc we Wrocławiu http://www.conowego.pl/aktualnosci/esport-now-2017-swieto-esportu-za-miesiac-we-wroclawiu-22404/ Pod koniec maja, we Wrocławiu, odbędzie się druga edycja jednej z największych polskich imprez dla... “W ESPORT NOW wkładamy nie tylko mnóstwo pracy, ale też całe serce. Naszym celem jest stworzenie polskiej imprezy esportowej na światowym poziomie” - mówi Kamil Górecki, członek zarządu Fantasy Expo, organizatora imprezy - “Mamy w kraju wielu graczy, którzy z sukcesami uczestniczą w międzynarodowych turniejach. We Wrocławiu chcemy dać fanom możliwość spotkania najlepszych polskich drużyn i kibicowania im na żywo.”

Rozgrywki wchodzące w skład GEFORCE CUP będą komentowane przez Piotra “Izaka” Skowyrskiego i Patryka “Easy” Dzięcioła z Inetkoxtv. Wszystkie mecze finałowe będzie można zobaczyć na żywo na miejscu a także oglądać na kanale Twitch Nvidia GeForce. Oprócz turnieju CS:GO na odwiedzających w Hali Stulecia czekać będą otwarte turnieje, a także strefy free2play gdzie będzie można sprawdzić swoje siły w najnowszych tytułach i na najwydajniejszych komputerach. Kolejną atrakcją dla odwiedzających jest strefa Meet & Greet, gdzie będzie można spotkać swoich ulubionych twórców internetowych, m.in. Izaka, Easy’ego, Disa, Nervariena, Kubona, Arquela, MKRR3 i wielu innych. Głodni wrażeń kulinarnych odwiedzający będą mogli zaspokoić swój apetyt podczas festiwalu foodtrucków MOOD4FOOD odbywającym się w sąsiedztwie Hali Stulecia. Najnowsze aktualności na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej projektu: esportnow.pl/2017 oraz na dedykowanej stronie wydarzenia na Facebooku: fb.com/events/170907990068272/ Na poniższych materiałach można zobaczyć podsumowanie zeszłorocznego ESPORT NOW 2016:
]]>
Aktualności Gaming Thu, 27 Apr 2017 10:35:00 +0200
Vivendi w tym roku przejmie Ubisoft - i nie ma z czego się cieszyć http://www.conowego.pl/aktualnosci/vivendi-w-tym-roku-przejmie-ubisoft-i-nie-ma-z-czego-sie-cieszyc-22397/ Najnowszy raport dotyczący przyszłości firmy Ubisoft jest bardzo jednoznaczny: jeszcze w tym roku... Źródło: Reuters

]]>
Aktualności Gaming Wed, 26 Apr 2017 15:20:00 +0200
Akcje CI Games ostro w dół po premierze Sniper: Ghost Warrior 3 http://www.conowego.pl/aktualnosci/akcje-ci-games-ostro-w-dol-po-premierze-sniper-ghost-warrior-3-22393/ Wygląda na to, ze mamy za sobą kolejną premierę polskiej gry z cyklu "chcieliśmy dobrze, a wyszło... Oceny Sniper: Ghost Warrior 3 na Metacritic wyglądają obecnie następująco: Sniper: Ghost Warrior 3 dla PC - 7.0 (użytkownicy)
Sniper: Ghost Warrior 3 dla PlayStation 4 - 54/100 (prasa), 7.2 (użytkownicy)
Sniper: Ghost Warrior 3 dla Xbox One - 59/100 (prasa), 7.4 (użytkownicy) Musicie przyznać, że wygląda to dość przeciętnie. Niskie oceny motywowane są przede wszystkim bardzo dużą ilością różnorakich błędów, przeciętną oprawą graficzną i marną grą aktorską. Gra chwalona jest za ciekawy, choć pusty świat, niezłą oprawę audio oraz satysfakcjonującą mechanikę prowadzenia wymiany ognia. Niezwykle interesujące są dysproporcje pomiędzy niskimi ocenami prasy, a względnie wysokimi ocenami użytkowników - zazwyczaj sytuacja wygląda zgoła odwrotnie. Nie żebym coś sugerował - domysły pozostawiam Wam. Zarząd CI Games S.A. w odpowiedzi na pikującą w dół wartość akcji wystosował specjalne oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej:

Jesteśmy przekonani, że gra jest dobra, co potwierdzają pozytywne oceny użytkowników. Pierwszy odbiór graczy jest wyraźnie lepszy niż oceny recenzentów i naszych poprzednich gier.

Recenzje są czynnikiem istotnym, ale nie decydującym o sukcesie gry. Średnia ocen mediów branżowych jest poniżej naszych oczekiwań. Jednak również pierwsze gry z serii zebrały przeciętne oceny krytyków, natomiast ich sprzedaż była bardzo dobra i wyniosła łącznie ponad 6 mln kopii.

Sniper Ghost Warrior 3 to ambitny, duży i jakościowy projekt.

Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby udoskonalić grę i zapewnić graczom dobrą rozrywkę. Równocześnie z premierą przekazaliśmy graczom najnowszy patch poprawiający większość błędów. Część recenzentów oparła swoją opinię o niepoprawioną wersję. Wszystkich kwestii technicznych jeszcze nie udało nam się poprawić. Cały zespół ciężko pracuje nad ich usunięciem i w kolejnych dniach będziemy udostępniać graczom nowe aktualizacje. Skupiamy się na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń z rozgrywki dla użytkowników. To dla nich tworzymy gry, ich oceny są dla nas najważniejsze i cieszymy się z pozytywnego ich pozytywnego odbioru tytułu.

Obecnie jest zbyt wcześnie by mówić o wynikach sprzedażowych. Bardziej wiarygodne i szczegółowe informacje na ten temat będziemy mieć w ciągu kilkunastu dni. Natomiast jestem przekonany, że tytuł będzie sprzedawał się przez wiele kwartałów. Jeszcze w II kwartale przedstawimy podsumowanie produkcji i premiery SGW3 oraz przedstawimy strategię rozwoju na kolejne lata.

 

Źródło: inf. własna, CI Games

]]>
Aktualności Gaming Wed, 26 Apr 2017 12:55:00 +0200
Pyrkon 2017 już w ten weekend w Poznaniu http://www.conowego.pl/aktualnosci/pyrkon-2017-juz-w-ten-weekend-w-poznaniu-22391/ Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się największy w Polsce festiwal dla miłośników... Kasy funkcjonować będą: w czwartek: 10:00-19:00
od piątku 10:00 do niedzieli 15:00 NON STOP   W kasach będą dostępne bilety zarówno na 3 dni, jak i jednodniowe. Ceny biletów: 80 zł - bilet na 3 dni
35 zł - bilet na piątek
45 zł - bilet na sobotę
35 zł - bilet na niedzielę       Osoby niepełnoletnie przez cały czas trwania imprezy muszą mieć przy sobie oświadczenie rodzica o wyrażeniu zgody na pobyt na Pyrkonie. Więcej informacji oraz pełny program festiwalu na stronach http://pyrkon.pl/2017/  

Źródło: Pyrkon

]]>
Aktualności Gaming Wed, 26 Apr 2017 11:20:00 +0200
HyperX Pulsefire FPS - pierwsza gamingowa mysz od HyperX http://www.conowego.pl/aktualnosci/hyperx-pulsefire-fps-pierwsza-gamingowa-mysz-od-hyperx-22377/ HyperX, oddział firmy Kingston, wprowadza do swojej oferty pierwszą gamingową mysz – HyperX... Mysz HyperX Pulsefire FPS została wyposażona w sensor PixArt 3310, dzięki któremu ruch ma być bardzo dokładnie odwzorowywany, oraz przełączniki Omron, które stosowane są do szybkich czasów reakcji, przy niezawodności 20 milionów kliknięć na każdym przycisku. Mysz otrzymała prestiżową nagrodę RED DOT AWARD 2017 za wzornictwo oraz precyzję wykonania.HyperX Pulsefire FPSErgonomiczny kształt oraz lekka konstrukcja Pulsefire FPS zostały zaprojektowane z myślą o komforcie osób stosujących zarówno chwyt typu palm grip, jak i claw grip. Większość graczy korzysta z rozdzielczości myszy mieszczącym się w zakresie między 400 a 3200 DPI.  HyperX Pulsefire oferuje cztery predefiniowane ustawienia rozdzielczości w najpopularniejszym zakresie. Mysz jest wyposażona także w przycisk regulacji DPI.HyperX Pulsefire FPSOptymalne wyważenie, mała waga wynosząca 95 gramów oraz anty-poślizgowe boki myszy pozwalać mają na wykonywanie szybkich ruchów oraz pewny chwyt bez ryzyka ześlizgnięcia dłoni. HyperX Pulsefire FPS ma sześć wytrzymałych przycisków, które zapewniają wyczuwalne sprzężenie zwrotne podczas każdego kliknięcia. Produkt HyperX wyposażony został w elastyczny, pleciony kabel oraz duże ślizgacze zapewniające odpowiedni poślizg myszy.HyperX Pulsefire FPS

„Z radością prezentujemy naszą pierwszą gamingową mysz. Po wielu testach, nasze laboratorium przygotowało produkt, który oferuje niesamowite możliwości w przystępnej cenie”. – mówi Edward Baily, Business Manager, HyperX. „Gracze oczekują jakości oraz wydajności charakterystycznej dla produktów HyperX. Oferujemy obecnie pełen zestaw peryferiów dla wymagających graczy, dzięki dołączeniu do portfolio Pulsefire FPS”.

Mysz HyperX Pulsefire FPS dostępna będzie w sprzedaży od 24 kwietnia. Sugerowana cena HyperX Pulsefire FPS wynosi 249 złotych. Produkt opatrzony jest dwuletnią gwarancją. Specyfikacja

Ergonomia

Dla praworęcznych

Sensor

PixArt PMW3310

Rozdzielczość

400/800/1600/3200 DPI

Szybkość

130ips

Akceleracja

30g

Ilość przycisków

6

Przycisk lewy/prawy

Omron

Trwałość przycisków

20 milionów kliknięć

Kolor podświetlenia

Czerwony

Podłączenie

USB 2.0

Szybkość raportowania

1000 Hz

Format danych USB

16 bitów na oś

Dynamiczny współczynnik tarcia

0.16µ1

Statyczny współczynnik tarcia

0.21µ11

Typ kabla

Pleciony

Waga (bez kabla)

95g

Waga (z kablem)

120g

Długość kabla:

1,8m

Wymiary

127,54 x 41,91 x 71,07 mm

 

Źródło: HyperX

]]>
Aktualności Gaming Tue, 25 Apr 2017 09:40:00 +0200
Nintendo może zaprezentować SNES Classic Edition jeszcze w tym roku http://www.conowego.pl/aktualnosci/nintendo-moze-zaprezentowac-snes-classic-edition-jeszcze-w-tym-roku-22344/ Wygląda na to, że Nintendo zaprzestało produkcję konsolki NES Classic Edition, aby skupić się na... Źródła serwisu Eurogamer donoszą, że Japończycy pracującą obecnie nad konsolą mini-Super Nintendo, która miałaby być remakiem klasycznego SNESa. SNES mini swoim działaniem ma przypominać NES Classic Edition i sprzedawany będzie z preinstalowaną biblioteką tytułów, której najprawdopodobniej nie będzie można samemu wzbogacić. Wydaje się, że podobnie jak wycofywane ze sprzedaży urządzenie, powstanie jedynie w mocno limitowanym nakładzie.SNES MiniTaki ruch ze strony Nintendo nikogo nie powinien dziwić. W końcu NES Classic Edition miał być jedynie ciekawostką, wypuszczoną na światowe rynki przy okazji sezon świątecznego w 2016 roku, a zainteresowanie nim przerosło najśmielsze oczekiwania producenta, co przedstawiciele Nintendo sami przyznali w zeszłym tygodniu. Nintendo nie skomentowało jeszcze doniesień na temat nowego urządzenia.  

Źródło: Eurogamer

]]>
Aktualności Gaming Sun, 23 Apr 2017 12:25:00 +0200
Plotki się sprawdziły - Call of Duty powróci do realiów II wojny światowej http://www.conowego.pl/aktualnosci/plotki-sie-sprawdzily-call-of-duty-powroci-do-realiow-ii-wojny-swiatowej-22357/ Call of Duty rzeczywiście powróci do korzeni. Oficjalnie potwierdzono plotki o tym, że studio... transmisji na żywo. Przypomnijmy, że to, iż Sledgehammer Games pracuje nad nowym Call of Duty, jako pierwsze zasugerowały grafiki, które w zeszłym miesiącu pojawiły się w sieci. Wyciek ten zgrał się w czasie z zapowiedziami Activision, które wcześniej wskazywały na to, że kolejna część gry będzie swoistym „powrotem do korzeni”. Cóż, teraz już możemy być pewni tego, że Call of Duty: WWII powstanie.CoDSeria Call of Duty zadebiutowała w 2003 roku. W sumie jej siedem odsłon koncentrowało się wokół wydarzeń z II wojny światowej – kolejno Call of Duty, Call of Duty: United Offensive, Call of Duty: Finest Hour, Call of Duty 2, Call of Duty 3, Call of Duty: Roads to Victory oraz Call of Duty: World at War, które powstało w 2008 roku. Studia Sledgehammer Games, Infinity Ward oraz Treyarch pracują nad kolejnymi odsłonami serii w ramach trzyletniego cyklu. Sledgehammer Games było odpowiedzialne za Modern Warfare 3 z 2011 roku, Advanced Warfare z 2014 roku, a teraz szykuje dla nas WWII. Call of Duty: Infinite Warfare, które zadebiutowało w zeszłym roku, a które kontynuowało tematykę futurystycznych konfliktów zbrojnych znanych z ostatnich części, po prostu nie przypadło do gustu graczom, mimo że sprzedawało się bardzo dobrze. Dla EA powrót do korzeni wraz z Battlefieldem 1 okazał się sukcesem i jasne jest, że Activision ma nadzieję na to samo.

Źródło: Call of Duty

]]>
Aktualności Gaming Sat, 22 Apr 2017 10:40:00 +0200