Conowego.pl http://www.conowego.pl/ conowego.pl pl Conowego.pl http://www.conowego.pl/fileadmin/templates/main/images/ico-rss.png http://www.conowego.pl/ 15 15 conowego.pl TYPO3 - get.content.right http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Tue, 19 Sep 2017 13:43:00 +0200 Smart rękawica Nuada zapewni twojej ręce bioniczne moce http://www.conowego.pl/aktualnosci/smart-rekawica-nuada-zapewni-twojej-rece-bioniczne-moce-23895/ "W przyszłości wszyscy będą bioniczni przez swoje pięć minut". Nuada to smart rękawica. Daje siłę i koordynację poprzez zwiększenie ruchy dłoni i palcy. Zachowuje się jak elektromechaniczny system wsparcia który pozwala wykonywać prawie superludzkie wyczyny, lub po prostu pomaga w codziennych czynnościach. Rękawica składa się ze ścięgien elektronicznych, które umożliwiają ruch, a sensory badają siłę, zręczność oraz inne czynniki.
Dlaczego chcielibyście jej używać? Po pierwsze to produkt dla ludzi którzy mają problemy z dłońmi, bądź cierpią na jakieś urazy - rękawica "naprawia" sprawność człowieka. Po drugie, zwiększa siłę, dzięki czemu człowiek potrafi np. dłużej bądź mocniej coś trzymać w dłoni.   rękawica nuada
Plany są ambitne, ponieważ twórcy planują stworzyć przy użyciu tej technologii pełen egzoszkielet. Sam projekt urodził się z realnej potrzeby, kiedy Quinaz złamał kość w dłoni i dotarło do niego, że nie potrafi normalnie funkcjonować. Twórca w tym czasie pracował w dużej firmie tekstylnej, a także był zaangażowany w badania na uczelni, więc połączył obie te czynności.
Zespół zaczynał na uniwersytecie, a projekt wygrał program "Microsoft Imagine", po czym projekt przeniesiono do Seattle. Tam przez ponad dwa lata budowano prototyp, a teraz produkt gotowy jest do pokazania publicznie. Cena nie jest znana, jednak zespół ma nadzieję na użycie swojego wynalazku w celach terapeutycznych już niebawem.  

źródło: techcrunch.com

]]>
Aktualności Tue, 19 Sep 2017 13:43:00 +0200
Oczyszczacz powietrza Cristal Air Pro od Goclever http://www.conowego.pl/aktualnosci/oczyszczacz-powietrza-cristal-air-pro-od-goclever-23891/ Zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim pojawi się w dużych aglomeracjach smog. Aby uchronić się...   Urządzenie doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których powierzchnia wynosi od 40 do 60 m2. Oczyszczacz może być wykorzystywany w mieszkaniach, w domach jednorodzinnych czy w miejscach pracy. Według producenta urządzenie jest bardzo ciche - poniż 45 dB i charakteryzuje je duża wydajność – przepływ powietrza na poziomie 365 m3/h. W oczyszczaczu zastosowano technologię Octa Shield czyli 8-stopniowe oczyszczanie powietrza, które wykorzystuje m.in. system filtrów i lamp: filtr plazmowy elektrostatyczny (rozbija cząsteczki kurzu), filtr HEPA (zatrzymuje mniejsze cząsteczki zanieczyszczające powietrze), filtr węglowy (oczyszcza powietrze za pomocą aktywnego węgla, niwelującego szkodliwe substancje chemiczne), filtr włókninowy (zatrzymuje negatywne działanie mikrocząsteczek z dymu), fotokatalizator (wspiera proces zabijania zarazków), lampa UV (zabija zarazki i zapobiega ich namnażaniu w otoczeniu), aktywny ozon (niweluje zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne) oraz jonizacja powietrza, wspierająca procesy immunologiczne organizmu ludzkiego.   Goclever Air Pro   Firma zapowiada, że Goclever Cristal Air Pro to ich pierwszy model na rynku, a najbliższym czasie zostaną wprowadzone na rynek kolejne. Cena oczyszczacza to 1049 zł.

Źródło: inf. własna

]]>
Aktualności Tue, 19 Sep 2017 12:30:00 +0200
JBL Bar 3.1 - nowy soundbar od JBL-a http://www.conowego.pl/aktualnosci/jbl-bar-31-nowy-soundbar-od-jbl-a-23893/ Nowy soundbar 4K Ultra HD posiada układ kanałów 3.1 oraz bezprzewodowy subwoofer. Charakteryzuje go... Specyfikacja techniczna urządzenia: Całkowita maksymalna moc: 450 W Wielkość przetwornika dźwięku soundbara: Przetworniki racetrack 6 x 2,25", głośnik wysokotonowy 3 x 1,25" Wielkość przetwornika dźwięku subwoofera: 10" Maksymalne ciśnienie akustyczne: 103 dB Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 20 kHz Wejścia wideo HDMI: 3 Wyjście HDMI ze zwrotnym kanałem audio: 1 Wersja HDMI HDCP: 2.2 Wejścia audio: 1 analogowe, 1 optyczne, Bluetooth, USB Wersja Bluetooth: 4.2 Wymiary soundbara (szer. x wys. x gł.): 1018 x 58 x 78 (mm)\ 40" x 2,3" x 3" Masa soundbara: 2,3 kg Wymiary subwoofera (szer. x wys. x gł.): 440 x 305 x 305 (mm) \ 16" x 12" x 12" Masa subwoofera: 12,1 kg

Źródło: inf. własna

]]>
Aktualności Tue, 19 Sep 2017 09:05:00 +0200
Hakerzy wykorzystali CCleanera do rozprzestrzeniania wirusów http://www.conowego.pl/aktualnosci/hakerzy-wykorzystali-ccleanera-do-rozprzestrzeniania-wirusow-23894/ Popularny program rozpowszechniał oprogramowanie typu Malware przez 4 tygodnie, a jego ofiarą padło...
Piriform - firma która jest właścicielem programu CCleaner wydała oświadczenie, w którym mówi że 3% użytkowników mogło paść ofiarą wirusa po używaniu programu CCleaner w wersji 5.33 (powiadomienie o aktualizacji do tej wersji pojawiało się między 15 sierpnia a 12 września), oraz programu CCleaner Cloud w wersji 1.07 (dostępnego od 24 sierpnia).
Firma mówi, że malware zaszyty w CCleanerze mógł powodować przesył danych takich jak m.in nazwy komputera, adresu IP, listy zainstalowanego oprogramowania, czy też listy adapterów sieciowych do serwera hakerów w USA. Nie wiadomo dlaczego ktoś zbierał takie dane, jednak Piriform zapewnia że prowadzi śledztwo w tej sprawie przy pomocy służb i prawa.
Dodatkowo, deweloperzy CCleanera nalegają by bezzwłocznie zaktualizować program do najnowszej, wolnej od wirusa wersji oznaczonej numerem 5.34.  

źródło: blog firmy Piriform

]]>
Aktualności Tue, 19 Sep 2017 09:04:00 +0200
Aplikacja mobilna Amazon.de już dostępna w języku polskim http://www.conowego.pl/aktualnosci/aplikacja-mobilna-amazonde-juz-dostepna-w-jezyku-polskim-23892/ Polscy klienci serwisu Amazon.de mogą już korzystać z polskiej wersji aplikacji mobilnej Amazon. ... Źródło: inf. własna

]]>
Aktualności Tue, 19 Sep 2017 08:30:00 +0200
Samsung wreszcie pozwala wyłączyć guzik Bixby'ego http://www.conowego.pl/aktualnosci/samsung-wreszcie-pozwala-wylaczyc-guzik-bixby-ego-23890/ Najnowsza aktualizacja aplikacji pozwala wyłączyć asystenta w Samsungach Galaxy S8, Galaxy S8 Plus... Ostatnia aktualizacja aplikacji Bixby przynosi nowy przełącznik, który pozwala wyłączyć reakcję na wciśnięcie guzika na obudowie, przynajmniej częściowo. Bixby nie będzie już się uruchamiał za każdym razem gdy zostanie wciśnięty guzik. Asystent głosowy nadal będzie jednak aktywowany po dłuższym przytrzymaniu guzika.
Jest to inicjatywa dla osób, które nie mogą używać Bixby'ego, z którym wciąż należy porozumiewać się po Angielsku lub Koreańsku.   bixby
Nieudane wejście Bixby'ego na rynek pokazuje jak trudne w pracy jest AI, nawet dla największych producentów smartfonów na świecie.
Czy wyłączycie Bixby'ego na swoich smartfonach?
źródło: AndroidAuthority.com]]>
Aktualności Mon, 18 Sep 2017 13:24:00 +0200
Qualcomm: 5G będzie dostępne od 2019 roku http://www.conowego.pl/aktualnosci/qualcomm-5g-bedzie-dostepne-od-2019-roku-23889/ CEO Qualcomma powiedział, że rynek konsumencki jak i biznesowy napędza potrzebę na sieci oraz... "Zobaczycie [5G] w prawdziwych urządzeniach, na sklepowych półkach, w 2019r" powiedział Mollenkompf podczas Frankfurt Motor Show w Niemczech, dodając że już teraz niektórzy operatorzy w USA, Japonii czy Korei Południowej przygotowują się do uruchomienia sieci 5G, a już zaraz przygotowania rozpoczynają.. Chiny - które nie chcą już tylko gonić reszty, a być prekursorami.   5g funkcje
Qualcomm już pracuje na sieciach próbnych rozsianych po całym globie. W lutym zapowiedziano partnerstwo z Ericssonem i Telestrą w celu wprowadzenia nowego pasma 5G, oraz testów używając obecnych specyfikacji 5G dostarczonych przez 3GPP (organizacja kolaboracyjna między różnymi firmami, która powstała w celu opracowania standardu 3G) w drugiej połowie 2017r.
Qualcomm już dawno nie produkuje samych procesorów, ale całe układy zawierające wszystkie komponenty odpowiedzialne za wiele funkcji telefonu. Wśród nich są również modemy łączności.


źródło: zdnet.com

]]>
Aktualności Mon, 18 Sep 2017 12:59:00 +0200
Kapsuła SpaceX Dragon pomyślnie wraca z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej http://www.conowego.pl/aktualnosci/kapsula-spacex-dragon-pomyslnie-wraca-z-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej-23888/ Kapsuła została wysłana na międzynarodową stację kosmiczną ISS, w celu dostarczenia zaopatrzenia... Dragon wysłany został na Międzynarodową Stację Kosmiczną w misji CRS-12, która zaczęła się w sierpniu. Dragon dostarczył różne eksperymentalne ładunki na stację, w tym superkomputer zbudowany przez HPE, który został stworzony w celu przeprowadzania różnych testów w warunkach kosmicznych.
Kapsuła została także wypełniona eksperymentalnym ładunkiem podczas swojego miesięcznego pobytu na ISS.
To już 12 misja kurierska kapsuł typu Dragon od SpaceX. Kapsuła użyta tym razem jest zarazem ostatnią, którą wyprodukowano w tym celu. Od tej pory, firma ma nadzieję wysyłać jedynie odnowione kapsuły które były użyte poprzednio.
Kapsuła Dragon użyta podczas misji CRS-10: kapsuła dragon
Pierwszy raz użyto ponownie kapsuły Dragon w czerwcu br. i o ile firma przyznała, że próba nie przyniosła tak naprawdę żadnych oszczędności finansowych w porównaniu z użyciem nowej, to firma zamierza poprawić wydajność z biegiem czasu poprzez przyśpieszenie i ułatwienie procesu odnowy kapsuły.  

źródło: techcrunch.com

]]>
Aktualności Mon, 18 Sep 2017 12:21:00 +0200
Elektryczne Porsche Mission E już w 2019r. http://www.conowego.pl/aktualnosci/elektryczne-porsche-mission-e-juz-w-2019r-23887/ Pierwszy samochód elektryczny od Porsche ma kosztować tyle, co model Panamera.
Elektryczne Porsche zaprezentowane było poraz pierwszy już w 2015 roku, jednak dopiero teraz model jest w ostatnich fazach rozwoju. Mission E ma całkowicie elektryczny napęd, i docelowo ma wypełniać lukę między Panamerą a 911. To czterodrzwiowy sportowy samochód, który już przygotowuje się do pierwszych testów publicznych. porsche mission e
Producent nie ujawnił jeszcze konkretnych danych technicznych samochodu, ale wiadomo że oryginalny koncept miał moc około 600km, i mógł śmiało konkurować z Teslą Model S. Ma napęd na cztery koła, a przyśpieszenie od 0 do 100km/h jest na poziomie poniżej 3.5 sekund. Prędkość maksymalna sięga 270km/h, a akumulator pozwala na pokonanie do około 480 kilometrów na jednym ładowaniu.

 

źródło: Frankfurt Motor Show

]]>
Aktualności Mon, 18 Sep 2017 11:45:00 +0200
Roboty mogłyby posortować cząsteczki krwi http://www.conowego.pl/aktualnosci/roboty-moglyby-posortowac-czasteczki-krwi-23886/ CALTECH to jedna z najlepszych prywatnych uczelni w USA. Teraz ich naukowcom udało się stworzyć... Źródło: engadget.com

]]>
Aktualności Mon, 18 Sep 2017 09:01:00 +0200