Conowego.pl http://www.conowego.pl/ conowego.pl pl Conowego.pl http://www.conowego.pl/fileadmin/templates/main/images/ico-rss.png http://www.conowego.pl/ 15 15 conowego.pl TYPO3 - get.content.right http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Fri, 20 Apr 2018 17:20:00 +0200 Finalny zwiastun Agony zdradza ostateczną datę premiery gry! http://www.conowego.pl/aktualnosci/finalny-zwiastun-agony-zdradza-ostateczna-date-premiery-gry-26051/ Nareszcie poznaliśmy ostateczną datę premiery polskiego horroru Agony. równolegle opublikowano... Steam. Jednocześnie, w sieci umieszczono nowy zwiastun gry, oto on:
Polska gra Agony musi zostać ocenzurowana, jeśli jej twórcy ze studia Madmind chcą, aby ta ukazała się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 z kategorią M (Mature), zamiast AO (Adult Only). W oficjalnym komunikacie poinformowano, że jest to warunek konieczny, aby gra zadebiutowała na dwóch powyższych platformach.

"Wielu z Was pyta co dokładnie musieliśmy ocenzurować, obawiając się, że gra, którą wspieraliście od lat nie będzie doznaniem, na jakie czekacie. Nie chcemy wymieniać wszystkich elementów, aby uniknąć spoilerów, ale ważnym jest dla nas, abyście zrozumieli, że nie ograniczyliśmy niczego, co widzieliście w materiałach promocyjnych Agony. Nie bójcie się, pełna wersja Agony jest cięższa od tego, co widzieliście dotychczas", czytamy w komunikacie.

Na szczęście wersja na komputery osobiste otrzyma w dniu premiery specjalną łatkę, która usuwa cenzurę. Wygląda na to, że Agony zaoferuje w swojej nieocenzurowanej wersji naprawdę bardzo daleko idącą przemoc oraz treści erotyczne. Jakiś czas temu polskie studio Madmind udostępniło oficjalne wymagania horroru Agony.

Wymagania minimalne Agony (30 kl./s. w ustawieniach niskich i 720p)

Procesor: Intel Core i3 3.2 GHz lub AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
RAM: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280 lub inna z 2 GB pamięci
Dysk twardy: 17 GB wolnego miejsca
System: Windows 7/8/10 64-bit

Wymagania rekomendowane Agony (60 kl./s. w ustawieniach ultra i 1080p)

Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1600
RAM: 16 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX 580
Dysk twardy: 17 GB wolnego miejsca
System: Windows 7/8/10 64-bit

Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, czas gry w Agony wynosić może od 12 do 14 godzin. W grze znajdziemy łącznie 7 różnych zakończeń, mnóstwo przedmiotów kolekcjonerskich i alternatywne rozwiązania fabularne, które będą zachęcać do tego, by Agony przejść więcej niż raz. W trybie Agony Mode poziomy generowane będą proceduralnie, co dodatkowo urozmaici rozgrywkę.agony zwiastun premiera wymaganiaTrudno ferować jakiekolwiek wyroki na temat Agony, ale gra zapowiada się na pewno bardzo ciekawie. Jakość grafiki robi wrażenie, ale pamiętajmy, że (niemal) wszystkie gry wyglądają dobrze na tego rodzaju demówkach. Ciężki klimat gry nasuwa skojarzenia z dobrze przyjętym przez graczy horrorem Amnesia: The Dark Descent. Tytuł wydaje się straszyć nie tylko oprawą graficzną, ale także udźwiękowieniem.

Gameplaye z Agony:

 

Wcześniejsze zwiastuny Agony:

]]>
Aktualności Gaming Fri, 20 Apr 2018 17:20:00 +0200
Wiedźmin Netflixa z datą premiery - ile odcinków będzie miał 1. sezon? http://www.conowego.pl/aktualnosci/wiedzmin-netflixa-z-data-premiery-ile-odcinkow-bedzie-mial-1-sezon-26050/ Poznaliśmy rok, w którym serial Wiedźmin od Netflixa trafi na tą najpopularniejszą na świecie... "Nie biorę udziału w pracach nad serialem. Książki to książki, gry to gry, a filmowe adaptacje to filmowe adaptacje. To wszystko, co mogę na tę chwilę powiedzieć. Podpisałem umowę, na mocy której grożą mi kary finansowe, gdybym powiedział coś więcej.", stwierdził Sapkowski. W ubiegłym roku Sapkowski wydawał się zadowolony z faktu, że tworzony jest serial poświęcony Wiedźminowi. Albo coś od tego czasu się zmieniło, albo Sapkowski nie mógł mieć satysfakcjonującego go wpływu na produkcję i odpuścił, albo faktycznie nie może puścić choćby najmniejszej pary z ust. Wypowiedź Andrzeja Sapkowskiego stoi jakby w sprzeczności z informacjami jakich Polskiemu Radiu udzielał Tomasz Bagiński, jeden z reżyserów. Twierdził on bowiem, że Sapkowski bierze udział w projekcie. Wywiad obejrzeć możecie poniżej.
Produkcją serialu zajmie się Platige Image razem z takimi światowymi markami jak Netflix oraz Sean Daniel Company. Uczestnictwo marki Netflix w produkcji serialu sprawia, że będziemy mogli mówić prawdopodobnie o produkcji o światowej klasie i zasięgu. Pozostałe nazwiska reżyserów nie zostały ujawnione – Netflix ma w zwyczaju w swoje produkcje angażować wielu specjalistów (w popularnym serialu House of Cards parę odcinków reżyserowała Agnieszka Holland). Nie znamy także nazwisk aktorów, w tego najważniejszego, który wcieli się w rolę Geralta z Rivii. Jak możemy przypuszczać, przygotowania do realizacji filmu przez Platige Image zakończyły się decyzją o wyprodukowaniu serialu, który prawdopodobnie zastąpi pełnometrażowy obraz. Nie jest to jednak wciąż informacja potwierdzona.]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 16:45:00 +0200
Od teraz, dzięki Google, starożytne budowle możecie zwiedzać w VR http://www.conowego.pl/aktualnosci/od-teraz-dzieki-google-starozytne-budowle-mozecie-zwiedzac-w-vr-26049/ Google, we współpracy z firmą CyArk, stworzyło ciekawą bibliotekę starożytnych obiektów...

W tej chwili archiwum zawiera 25 obiektów z 18 państw. Wśród nich jest syryjski pałac Al-Azem, historyczne miasto Ayutthaya położone w Tajlandii czy świątynia Eim Ya Kyaung z miasta Bagan w Birmie, którą zdążono zeskanować przed trzęsieniem ziemi z 2016, które spowodowało poważne szkody. Aby uzyskać dostęp do Open Heritage wystarczy wam przeglądarka Google Chrome, na komputerze lub smartfonie oraz gogle VR. Zachęcamy zatem do sprawdzenia, jakie są efekty projektu. Miłej zabawy!

Źródło: Google

]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 15:18:00 +0200
Apple zaprezentowało swojego nowego recyklingującego robota - Daisy http://www.conowego.pl/aktualnosci/apple-zaprezentowalo-swojego-nowego-recyklingujacego-robota-daisy-26048/ W związku z nadchodzącym Dniem Ziemi Apple postanowiło poinformować świat o swojej nowej...

Choć mogłoby się wydawać, że pojedynczy robot nie byłby w stanie demontować zbyt wielkiej liczby urządzeń, Daisy najwyraźniej potrafi rozłożyć na części 200 urządzeń na godzinę. To imponujący wynik. Daisy pracuje w zakładzie Apple w Austin w Teksasie. Podobny robot ma trafić również do placówki zlokalizowanej w holenderskim mieście Breda. Cieszymy się, że Apple stara się dbać o środowisko. Oby tak dalej.

Źródło: Apple

]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 13:19:00 +0200
5 najbardziej niedorzecznych zagrożeń ransomware jakie kiedykolwiek widziałeś http://www.conowego.pl/aktualnosci/5-najbardziej-niedorzecznych-zagrozen-ransomware-jakie-kiedykolwiek-widziales-26047/ Badacze bezpieczeństwa jednogłośnie twierdzą, że zagrożenia szyfrujące, tzw. ransomware to... 1. Zagraj, aby odszyfrować pliki. Nasz ranking rozpoczynamy od głośnego w tym miesiącu ransomware’u PUBG, którego nazwa pochodzi od popularnej gry PlayerUnknown’s Battlegrounds. Złośliwe oprogramowanie szyfruje pliki na pulpicie swojej ofiary dodając do nich rozszerzenie „.PUBG”, następnie wyświetla ekran powitalny, zachęcający do przystąpienia do gry o wszystko, czyli odszyfrowania danych. Ten typ ransomware daje wybór użytkownikowi – może rozpocząć godzinną grę lub wprowadzić kod deszyfrujący pliki. Jak twierdzi David Harley, członek zespołu badawczego ESET, ofiary ataku niezdające sobie sprawy z jego działania, mogły faktycznie dać się nabrać.

- Choć atak nie był złośliwy i był formą żartu, to jako badacze bezpieczeństwa powinniśmy traktować tego typu incydenty całkiem poważnie. Następny taki atak może bowiem okazać się mniej zabawny – przestrzega Harley.

2. Popcorn Time! Ten ransomware sprawia, że użytkownicy wpadają w pułapkę cyberprzestępców, wzajemnie infekując swoje komputery. W jaki sposób? Otóż, po zainfekowaniu komputera i zaszyfrowaniu plików, Popcorn Time oferuje ich odszyfrowanie pod jednym warunkiem: użytkownik musi zarazić dwie inne osoby, które są zmuszone zapłacić okup. W taki sposób Popcorn Time sprawia, że ofiary ransomware, chcąc odzyskać dostęp do swoich danych, sami stają się w cyberprzestępcami. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, ten ransomware rozpoczyna losowe usuwanie plików w przypadku gdy czterokrotnie zostanie wprowadzony niepoprawny klucz deszyfrujący. 3. Hitler Ransomware Ten ransomware wygląda jak wiadomość od Adolfa Hitlera. Po zainfekowaniu komputera, zagrożenie aktywuje się i wyświetla w osobnym oknie wizerunek Führera, żądającego w języku niemieckim opłacenia okupu w wysokości 25 euro za pomocą kodu doładowania Vodafone. Pomimo groźby, zagrożenie tak naprawdę nie szyfruje plików, a jedynie usuwa ich rozszerzenia i wyświetla godzinny minutnik, który po osiągnięciu czasu zerowego, powoduje awarię komputera i usunięcie wszystkich plików z profilu użytkownika systemu. 4. nRansom, czyli pokaż się nago Niektórym cyberprzestępcom zależy na opłaceniu okupu, a niektórym po prostu na zobaczeniu swoich ofiar nago. Ransomware’m, który zachęcał do wysłania swoich roznegliżowanych zdjęć, był nRansom, który we wrześniu 2017 roku blokował komputer i obiecał jego odblokowanie po przesłaniu dziesięciu swoich nagich fotografii na podany adres mailowy. Po zweryfikowaniu przez cyberprzestępcę, czy wysłane zdjęcia należą do tej samej ofiary, cyberprzestępca przesyła kod, który umożliwia odblokowanie urządzenia. Co ciekawe, kod odblokowujący jest banalnie prosty. Wystarczyło wpisać „12345” i za pomocą menadżera zadań zakończyć działanie złośliwego oprogramowania, by pozbyć się infekcji. 5. Trump Locker Ostatnim ransomware’m, o którym wspominamy w naszym rankingu, jest Trump Locker. Twórcy zagrożenia postanowili wykorzystać wybory prezydenckie w USA do przeprowadzenia ataku z użyciem wizerunku… Donalda Trumpa. Trump Locker, tuż po aktywacji i zaszyfrowaniu plików, wyświetlał ofierze komunikat: „Jesteś zhackowany!” oraz zdjęcie obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Następnie informację o dokonaniu płatności w celu odzyskania dostępu do danych. Jak uchronić się przed atakiem ransomware? W opinii badaczy bezpieczeństwa ataki ransomware przybierają na sile. Według szacunków Cybersecurity Ventures, szkody spowodowane przez ransomware w 2017 roku kosztowały firmy 5 miliardów dolarów. Aby zapobiec infekcji takimi wirusami warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, których udziela Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z ESET:
  • Nie otwieraj załączników przesyłanych w wiadomościach mailowych od nieznanych nadawców – właśnie w ten sposób złośliwe programy przenikają na dyski komputerów najczęściej.
  • Regularnie twórz kopie zapasowe swoich danych i przechowuj je na zewnętrznych nośnikach danych (np. dyskach USB) lub w chmurze – to czasami jedyna deska ratunku dla użytkowników, których komputer i dane na nim zgromadzone padły ofiarą zagrożenia szyfrującego.
  • Pamiętaj o aktualizacji systemu operacyjnego i programów, z których korzystasz - ransomware wykorzystuje luki w oprogramowaniu do przedostawania się na komputery swoich ofiar.
  • Zainstaluj sprawdzony program antywirusowy – weź pod uwagę, że niektóre rozwiązania posiadają specjalną funkcję, uszczelniającą ochronę komputera w taki sposób, by zminimalizować prawdopodobieństwo ataku zagrożeń szyfrujących.
 

Źródło: inf. prasowa

]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 12:55:00 +0200
20 milionów użytkowników Chrome w niebezpieczeństwie http://www.conowego.pl/aktualnosci/20-milionow-uzytkownikow-chrome-w-niebezpieczenstwie-26046/ Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome, być może będziecie chcieli przeskanować swój komputer... W sklepie dostępnych było łącznie 5 szkodliwych rozszerzeń, które zostały w końcu usunięte. Ich nazwy były zbliżone do nazw popularnych adblockerów.    

Źródło: AdGuard

]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 12:45:00 +0200
Microsoft szykuje prawdziwą bombę na targi E3 http://www.conowego.pl/aktualnosci/microsoft-szykuje-prawdziwa-bombe-na-targi-e3-26044/ Jeśli najnowsze doniesienia się potwierdzą, to konferencja Microsoftu na targach E3 zamiecie... W trakcie konferencji Xbox zaprezentowana zostanie rekordowa liczba tytułów AAA. Jeśli wierzyć dość dobrze poinformowanym źródłom, to zobaczymy tam także zapowiedzi Metro Exodus, Shadow of The Tomb Raider oraz Crackdown 3. To wszystko? Oczywiście, że nie! Prawdopodobnie pojawi się tam także Battlefield V (w realiach II Wojny Światowej!), kolejna część kultowej serii Borderlands, czyli Borderlands 3, Forza Horizon 4, a nawet... Halo: Genesis. Wyżej wymienione tytułu to pierwsza liga prezentacji, ale nie zabraknie też innych hitów.
Microsoft na E3 ma zaprezenetowć także Banjo-Kazooie Anniversary, Starfield, Ashen, Anthem, Below, The Last Night oraz omówić swoje plany na przyszłość związane z Minecraftem oraz Sea of Thieves. Konferencja Microsoftu na E3 odbędzie się za niecałe 2 miesiące, 11 czerwca. Jakie gry chcielibyście na niej zobaczyć?]]>
Aktualności Gaming Fri, 20 Apr 2018 12:05:00 +0200
Ten robot składa meble z IKEI z wyjątkowym spokojem http://www.conowego.pl/aktualnosci/ten-robot-sklada-meble-z-ikei-z-wyjatkowym-spokojem-26045/ Naukowcy z Singapuru stworzyli robota, który nie dość, że składa meble z IKEI szybciej niż...

Przed składaniem wszystkie części trzeba było ułożyć przed maszyną. Konieczność wyjęcia ich z pudła byłaby dla niej zbyt dużym wyzwaniem. Każdy element był identyfikowany przez kamerę, natomiast jedno ramię trzymało kawałek drewna, a drugie umieszczało piny, które miało za zadanie utrzymać wszystko w całości. Oczywiście, tak jak człowiek, robot zaliczył po drodze kilka błędów, ale mimo to krzesło udało się złożyć. Dokonano tego, ponieważ urządzenie odpowiednio zaprogramowano, początkowo z pomocą prostych instrukcji. Badacze mają nadzieję, że w przyszłości maszyna będzie w stanie składać meble tylko na podstawie ich obrazków. Niemniej, przewidują oni, że dotarcie do tego etapu rozwoju może zająć im pięć do sześciu lat.

Źródło: Science Robotics

]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 11:59:00 +0200
Grasshopper to aplikacja do nauki programowania przez minigry i quizy http://www.conowego.pl/aktualnosci/grasshopper-aplikacja-do-nauki-programowania-przez-minigry-i-quizy-26043/ Jaka aplikacja do nauki programowania? Proponujemy zapoznać sięz najnowszym narzędzie z inkubatora... Aplikacja Grasshopper pozwala przyswajać JavaScript, czyli jeden z najpopularniejszych języków programowania poprzez zabawę. W programie wykorzystuje się różnorakie puzzle, zagadki logiczne i quizy, które pomagają w łatwym, szybkim i przyjemnym przyswajaniu cennej wiedzy. Poziom ich trudności rośnie wraz z kolejnymi lekcjami. Dzięki takiemu podejściu do nauki użytkownik apki uczy się nie tylko programowania, ale także logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów, bardzo ważnego w branży programistycznej. Apkę pobrano do tej pory ponad 100 000 razy, co jest niezłym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że udostępniono ją ledwie 3 dni temu. Patrząc na oceny z ponad 1600 recenzji, narzędzie przypadło do gustu naprawdę wielu osobom.Grasshopper aplikacja do nauki programowaniaWedług przytaczanych przez nas jakiś czas danych, to właśnie programiści JavaScript są obecnie najbardziej pożądani na rynku pracy:

Którego języka programowania się uczyć? Jakie są zarobki?

Apkę Grasshopper pobierzecie bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz iTunes. Uwaga: w sklepie iTunes znajduje się inna, zupełnie aplikacja o tej samej nazwie. Dla pewności, poniżej linkujemy bezpośrednio do aplikacji w sklepach.
----------------
]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 11:00:00 +0200
Motorola G6, G6 Plus i G6 Play zaprezentowane! http://www.conowego.pl/aktualnosci/motorola-g6-g6-plus-i-g6-play-zaprezentowane-26042/ Motorola oficjalnie zaprezentowała swoje nowe smartfony z popularnej wśród Polaków serii Moto G.... Motorola Moto G6 Plus stawia na aparat Najdroższa (1299 złotych) Motorola G6 Plus wyposażona jest w wyświetlacz o przekątnej 5.9-cala i rozdzielczości 1080x2160 pikseli. O jej wydajność dba Snapdragon 630 oraz 4/6 GB RAM. Użytkownik otrzymuje na swoje dane 64/128 GB pamięci, którą może rozszerzyć dzięki karcie micro SD o kolejne 128 GB. Moto G6 Plus ma gwarantować najlepszą lub jedną z najlepszych kamer w swojej klasie cenowej. Mamy tutaj podwójny aparat główny 12 Mpix (f/1.7) + 5 Mpix (f/2.2) oraz przednią kamerkę 8 Mpix (f/2.0). Na obudowie nie zabrakło czytnika linii papilarnych, umieszczonego na spłaszczonym panelu dotykowym pod ekranem.Moto G6 Plus W kwestii łączności nie jest źle - użytkownik dysponował będzie Bluteooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac, NFC, LTE, GPS z A-GPS, Glonass i Beidou, złączem jack 3.5 mm i, nareszcie, USB Typu C. Wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 159.9 × 75.5 × 7.99 mm i wadze ok. 165 gramów. Urządzenie zasilane przez baterię 3200 mAh wykorzystuje ładowarkę TurboPower 15 W i działa pod kontrolą Androida 8.0.

Motorola Moto G6

Motorola G6 wyposażona jest w wyświetlacz o przekątnej 5.7-cala i rozdzielczości 1080x2160 pikseli. O jej wydajność dba Snapdragon 430 oraz 3/4 GB RAM. Użytkownik otrzymuje na swoje dane 32/64 GB pamięci, którą może rozszerzyć dzięki karcie micro SD o kolejne 128 GB. Moto G6 to także podwójny aparat główny 12 Mpix (f/1.8) + 5 Mpix (f/2.2) oraz przednia kamerka 8 Mpix (f/2.2). Na obudowie nie zabrakło czytnika linii papilarnych, umieszczonego na spłaszczonym panelu dotykowym pod ekranem.Motorola Moto G6W kwestii łączności nie jest źle - użytkownik dysponował będzie Bluteooth 4.2, Wi-Fi 802.11n, NFC, LTE, GPS z A-GPS, Glonass i Beidou, złączem jack 3.5 mm i, nareszcie, USB Typu C. Wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 153.8 × 72.3 × 8.3 mm i wadze ok. 167 gramów. Urządzenie zasilane przez baterię 3000 mAh wykorzystuje ładowarkę TurboPower 15 W i działa pod kontrolą Androida 8.0. Motorola Moto G6 Play stawia na baterię Najtańsza (799 złotych) Motorola G6 Play wyposażona jest w wyświetlacz o przekątnej 5.7-cala i niższej niż dwa pozostałe smartfony rozdzielczości 720x1440 pikseli. O jej wydajność dba Snapdragon 430 oraz 2/3 GB RAM. Użytkownik otrzymuje na swoje dane 16/32 GB pamięci, którą może rozszerzyć dzięki karcie micro SD o kolejne 128 GB.Moto G6 PlayMoto G6 Play dysponuje pojedynczym aparatem głównym 13 Mpix (f/2.0) u przednią kamerką 8 Mpix (f/2.2). Na obudowie nie zabrakło czytnika linii papilarnych, umieszczonego tym razem z tyłu obudowy. Użytkownik w zakresie łączności dysponował będzie Bluteooth 4.2, Wi-Fi 802.11n, NFC, LTE, GPS z A-GPS, Glonass i Beidou, złączem jack 3.5 mm i, nareszcie, USB Typu C. Wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 154.4 × 72.2 × 8.95 mm i wadze ok. 173 gramów. Urządzenie zasilane przez baterię 4000 mAh wykorzystuje ładowarkę TurboPower 15 W i działa pod kontrolą Androida 8.0.   Kiedy Moto G6 trafią do Polski? Okazuje się, że już w maju tego roku. Ceny smartfonów Motorola Moto G6:

Moto G6 Plus - 1299 złotych
Moto G6 - 999 złotych
Moto G6 Play - 799 złotych

]]>
Aktualności Fri, 20 Apr 2018 08:50:00 +0200