Conowego.pl http://www.conowego.pl/ conowego.pl pl Conowego.pl http://www.conowego.pl/fileadmin/templates/main/images/ico-rss.png http://www.conowego.pl/ 15 15 conowego.pl TYPO3 - get.content.right http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Sun, 23 Apr 2017 11:40:00 +0200 Pierwszy chiński automatyczny pojazd transportowy dotarł do stacji kosmicznej http://www.conowego.pl/aktualnosci/pierwszy-chinski-automatyczny-pojazd-transportowy-dotarl-do-stacji-kosmicznej-22363/ W czwartek Chiny wystrzeliły w kosmos swój pierwszy automatyczny statek transportowy. W sobotę...

Źródło: Spaceflight Now

]]>
Aktualności Sun, 23 Apr 2017 11:40:00 +0200
Honor 8 Pro w Polsce z aplikacjami od GoPro i Jaunt VR http://www.conowego.pl/aktualnosci/honor-8-pro-w-polsce-z-aplikacjami-od-gopro-i-jaunt-vr-22362/ Honor 8 Pro trafia na polski rynek z zainstalowanymi aplikacjami Jaunt VR oraz Quick od GoPro. Te... 5.7-cala i rozdzielczość QHD (1440x2560 pikseli), co przekłada się na zagęszczenie 515 pikseli na cal. Sercem smartfona jest autorski 8-rdzeniowy procesor Huawei Kirin 960, wspomagany przez nakładkę systemową EMUI 5.1, z inteligentnym, samouczącym się algorytmem. Grafika jest przetwarzana przez znany z bardzo wysokiej wydajności procesor graficzny Mali-G71, który wspiera standard tworzenia grafiki 3D Vulcan. Całość jest zasilana przez baterię o pojemności 4000 mAh.honor 8 proZastosowanie wyświetlacza o tak dużej rozdzielczości poprawia doznania podczas korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości. Stąd rozpoczęcie współpracy marki Honor z Jaunt VR, jedną z największych firm wykorzystujących VR w kinach.

Jesteśmy firmą dostarczającą użytkownikom treści i rozwiązania, które pomagają w poznawaniu wirtualnej rzeczywistości – powiedział David Bomphrey, Dyrektor ds. Partnerstw strategicznych Jaunt VR. Nasza współpraca z marką Huawei i Honor zapewnia bezpośredni dostęp do wysokiej jakości treści VR dla szerokiego grona klientów.

Aplikacja Quick od GoPro jest zintegrowana z galerią smartfona, dzięki czemu umożliwi tworzenie efektownych filmów ze wszystkich zebranych w niej zdjęć. Funkcja „Highlights” automatycznie wybierze zdjęcia użytkownika, a po naciśnięciu przycisku „Quick”, zostanie wygenerowany film, zmontowany zgodnie z rytmem wybranej ścieżki dźwiękowej. Gotowe video będzie można od razu udostępnić w mediach społecznościowych lub przystąpić do samodzielnej edycji za pomocą szerokiej gamy filtrów, przejść i efektów. Honor 8 Pro dostępny jest już w Polsce w przedsprzedaży w sieci sklepów X-Kom w cenie 2499 złotych.]]>
Aktualności Sun, 23 Apr 2017 11:00:00 +0200
Wiosenne porządki - co zrobić ze starym i nieużywanym sprzętem? http://www.conowego.pl/aktualnosci/wiosenne-porzadki-co-zrobic-ze-starym-i-nieuzywanym-sprzetem-22361/ Każdy z nas trzyma w swoich szufladach stary sprzęt elektroniczny. Zepsute laptopy, telefony z... Szukaj pozaziemskich cywilizacji Nawet jeśli nieużywany komputer jest już za słaby do uruchomienia najnowszych gier, to może pomóc w szukaniu cywilizacji pozaziemskich. Wydaje się to nieprawdopodobne, a wystarczy tylko podłączyć go do Internetu i zainstalować aplikację SETI@home. Program naukowy SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) ma na celu znalezienie pozaziemskiej inteligencji. Nieużywany dotąd komputer, razem z kilkoma milionami innych, może pomóc w analizowaniu szumu kosmicznego i szukaniu nietypowych sygnałów. Jest szansa, choć bardzo mała, że trafi na wiadomość nadaną przez pozaziemską inteligencję.

Prowadź badania nad rakiem

Na podobnej zasadzie co SETI@home, działa aplikacja BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing) na smartfony z systemem Android. BOINC jest niekomercyjnym oprogramowaniem, które pozwala na udział urządzenia zwykłego użytkownika w prowadzeniu projektów naukowych. Aby wesprzeć wybrane badania, wystarczy zainstalować aplikację, podłączyć stary telefon do sieci Wi-Fi oraz zasilania. BOINC wykorzysta moc obliczeniową smartfona do przetwarzania danych. Wśród aktualnie prowadzonych projektów można znaleźć na przykład analizę białek, które mogą pomóc w leczeniu wielu chorób, badania asteroid lub zmian klimatu. To chyba najprostszy sposób na swój własny wkład w rozwój nauki. BOINC jest dostępny również na czytniki Kindle i komputery.

Przywróć do życia podzespoły

Jeżeli laptop lub komputer się zepsuł, zawsze można wykorzystać to co z niego zostało. Najłatwiejsze w przywróceniu do życia będą napędy, ponieważ są stosunkowo uniwersalne i w prosty sposób można podłączyć je do innego urządzenia. Sprawny dysk twardy za pomocą odpowiedniego adaptera i odrobiny pracy, można wykorzystać jako zewnętrzny nośnik danych. Nowe laptopy często nie są wyposażone w napędy CD i DVD. Zazwyczaj wynika to z oszczędności miejsca wewnątrz coraz cieńszych obudów. W takich przypadkach możemy podłączyć do nich nieużywany napęd wymontowany ze starego komputera. Niskim kosztem zwiększymy ich funkcjonalność i przy okazji oszczędzimy środowisku kolejnych elektrośmieci.

Zamień telefon w pilota lub domowy monitoring

Możliwość instalacji nowych aplikacji nawet na starszych smartfonach daje niemal nieograniczone możliwości do ich alternatywnego zastosowania. Nieużywany telefon może służyć jako pilot do telewizora lub komputera, domowe internetowe radio, a nawet monitoring wideo. Wystarczy tylko pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i zacząć korzystać z urządzenia w zupełnie inny sposób, niż do tej pory.

Daj się ponieść wyobraźni i stwórz coś nowego

Pojęcie recyklingu jest znane każdemu. Ale nie wszyscy wiedzą czym jest upcycling. Sprzęt nie zawsze da się naprawić i nie zawsze ma to sens. W takim wypadku proponujemy właśnie upcycling. Jest to, w odróżnieniu od recyklingu, ponowne wykorzystanie przedmiotu w sposób, który zwiększa jego wartość. Kreatywne podejście do problemu i wykorzystanie starych urządzeń w niecodzienny sposób na pewno jest lepszym rozwiązaniem niż wyrzucenie ich do kosza. W sieci można znaleźć mnóstwo poradników, które pokażą jak z niepotrzebnych rzeczy zrobić coś nowego. Z obudowy starego komputera można stworzyć oryginalną półkę lub stolik – idealne dodatki do pokoju technologicznego geeka. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Naprawiaj zamiast wymieniać

Kiedyś z jednego urządzenia elektronicznego korzystano przez znacznie dłuższy czas niż obecnie. Stosunkowo niskie ceny elektroniki i przeświadczenie, że po gwarancji nie opłaca się jej już wysyłać do serwisu, przyzwyczaiły nas do częstego wymieniania sprzętu na nowy. A przecież naprawianie nie tylko przedłuża czas korzystania z urządzenia, ale także pozwala ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. „Nowoczesne serwisy sprzętu elektronicznego wykorzystują metody, które pozwalają na wykonywanie niedrogich i profesjonalnych napraw. Na przykład, zamiast wymieniać cały ekran smartfonu możemy go rozwarstwić i wymienić samą pękniętą szybkę. Niskim kosztem telefon będzie wyglądał jak nowy.” – mówi Piotr Pachota z serwisu GoRepair.pl.

Pamiętaj o recyklingu

„Niemal wszystkie urządzenia, jakie wysyłają do nas klienci możemy naprawić. Są niestety pojedyncze przypadki, kiedy przywrócenie sprzętu do życia jest nieopłacalne i jedynym rozwiązaniem jest jego utylizacja” – mówi Piotr Pachota z GoRepair.pl. Wtedy musimy pamiętać o zakazie wyrzucania urządzeń do zwykłego kosza, za którego złamanie grozi grzywna do 5000 zł. Zepsutą elektronikę można wyrzucić tylko w przeznaczonych do tego miejscach, przekazać do punktu zbiórki elektrośmieci lub zostawić w sklepie, gdy kupujemy nowe urządzenie. „Jeśli cena naprawy przesłanego do GoRepair telefonu, tabletu lub laptopa będzie przewyższać wartość urządzenia, to na życzenie klienta możemy zająć się jego utylizacją” – dodaje Piotra Pachota. Recykling pozwala nie tylko uniknąć grzywny, ale również wyeliminować zagrożenie zatrucia środowiska szkodliwymi substancjami. Co więcej, pozwala też odzyskać cenne surowce użyte do produkcji urządzeń elektronicznych. Rozsądne obchodzenie się ze sprzętem, naprawianie go, gdy jest to możliwe i szukanie dla niego alternatywnych zastosowań to najlepsze sposoby na ograniczenie negatywnego wpływu elektroniki na środowisko. Warto o tym pamiętać robiąc wiosenne porządki. Być może zapomniane w szufladach elektroniczne skarby jeszcze do czegoś się nam przydadzą?  

Źródło: inf. prasowa

]]>
Aktualności Sun, 23 Apr 2017 10:00:00 +0200
F-Secure demaskuje grupę cyberprzestępców o nazwie Callisto http://www.conowego.pl/aktualnosci/f-secure-demaskuje-grupe-cyberprzestepcow-o-nazwie-callisto-22360/ Callisto to zorganizowana grupa cyberprzestępców, która gromadzi informacje o polityce zagranicznej... grupę Callisto jako wysoce zmotywowany i dobrze wyposażony zespół, który przeprowadza ataki na wojskowych, urzędników rządowych, dziennikarzy i ośrodki analityczne co najmniej od 2015 roku. Według raportu grupa Callisto jest odpowiedzialna za kilka ataków z 2015 i 2016 roku. Choć raport nie wskazuje konkretnych ofiar, to podaje, że ich wspólną cechą są związki z polityką zagraniczną i polityką bezpieczeństwa w Europie Wschodniej i na Południowym Kaukazie – co sugeruje, że motywem napastników jest gromadzenie informacji wywiadowczych. Według raportu infrastruktura używana przez grupę jest powiązana z podmiotami w Rosji, na Ukrainie i w Chinach, ale nie identyfikuje jednoznacznie jej mocodawców. Choć istnieją dowody wskazujące na to, że grupa ma związki z pewnym państwem, szczegóły tych relacji są niejasne.

Działają jak napastnicy na zlecenie państwa, ale są też dowody łączące ich z infrastrukturą, którą posługują się cyberprzestępcy – komentuje Sean Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa w F-Secure. – Mogą być niezależną grupą zakontraktowaną przez rząd, ewentualnie robią to na własną rękę z zamiarem sprzedania pozyskanych informacji rządowi lub agencji wywiadowczej. Istnieje też kilka innych możliwych wyjaśnień, ale na podstawie zgromadzonych dotychczas dowodów nie potrafimy stwierdzić, które jest prawdziwe.

Oprócz omówienia celów i motywów grupy Callisto w raporcie szczegółowo opisano metody ataku używane do infekowania celów. Grupa Callisto wykorzystuje ukierunkowane ataki phishingowe w celu przejęcia danych logowania do poczty e-mail, a także wysoce spersonalizowane, przekonujące wiadomości phishingowe, które instalują złośliwe oprogramowanie na komputerach ofiar. Te ukierunkowane wiadomości były często wysyłane z kont, nad którymi grupa przejęła kontrolę wskutek poprzednich ataków phishingowych. Złośliwe oprogramowanie dostarczane w wiadomościach phishingowych wykrada informacje oraz dodatkowo infekuje komputery ofiar. Raport podkreśla, że jest to odmiana narzędzia Scout opracowanego przez włoską firmę HackingTeam. Narzędzie Scout było częścią zestawu szpiegowskiego, który HackingTeam sprzedawał agencjom rządowym i który został wykradziony oraz udostępniony w sieci w 2015 roku. Jak twierdzi Erka Koivunen, główny dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w F-Secure, wykorzystanie przez grupę oprogramowania szpiegowskiego, które stworzono dla organów ścigania, dobitnie przypomina o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą wszelkie technologie nadzoru.

Nie ma w tym nic zaskakującego, że napastnicy używają oprogramowania szpiegowskiego klasy rządowej. Narzędzia do nadzoru tworzy się właśnie po to, żeby naruszać naszą prywatność. W dobrze funkcjonujących demokracjach działania te są regulowane przez prawo, a obywatele ufają, że władze będą podejmować je odpowiedzialnie i z zachowaniem należytej kontroli – mówi Koivunen. – Jednak włamania, których skutkiem jest wyciek profesjonalnych narzędzi do nadzoru, prowadzą do zagrożeń zupełnie innego rodzaju. Powinno to przypomnieć rządom, że nie mają monopolu na te technologie i że najemnicy, wrogie państwa oraz inni napastnicy nie zawahają się użyć ich przeciwko nam.

Raport podkreśla, że grupa pozostaje aktywna i trudno przewidzieć, jak zareaguje na to, że ujawniono jej działalność. Dokument omawia też „symptomy” infekcji oraz strategie ograniczania szkód przez ewentualne ofiary grupy Callisto albo innych napastników wykorzystujących podobne metody ataku. Produkty F-Secure oferują technologie behawioralne oraz metody detekcji (w tym detekcję sygnaturami generycznymi), które chronią użytkowników przed działaniami grupy Callisto.


Źródło: F-Secure

]]>
Aktualności Sun, 23 Apr 2017 09:00:00 +0200
Sonda Cassini uchwyciła na nowym zdjęciu zarówno Ziemię, jak i Księżyc http://www.conowego.pl/aktualnosci/sonda-cassini-uchwycila-na-nowym-zdjeciu-zarowno-ziemie-jak-i-ksiezyc-22359/ Sonda Cassini wykonała kolejne interesujące zdjęcie. Tym razem możemy zobaczyć na nim zarówno... Ziemia i Księżyc

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć


Ziemia i Księżyc15 września 2017 roku sonda Cassini zanurkuje w atmosferze Saturna, gdzie spali się, kończąc swój żywot. Przygotowania do końca misji trwają już od dawna, a 26 kwietnia rozpocznie się jej ostatni etap, czyli tak zwany „Wielki Finał”. Tych wydarzeń oczywiście nie będziemy mogli podziwiać z bliska, ale na szczęście NASA postanowiła opublikować wideo, które przedstawia ich symulację. 22 kwietnia Cassini wykorzysta pole grawitacyjne Tytana, aby zmienić prędkość i kierunek swojego lotu. To spowoduje przeskok orbity sondy przez główny układ pierścieni Saturna. Peryapsis znajdzie się wtedy w wąskiej strefie między wewnętrznym brzegiem pierścienia D i planetą, jedynie 3800 kilometrów nad jej chmurami. Cassini okrąży wówczas Saturna 22 razy. 11 września grawitacyjne pchnięcie wywołane odległym przelotem obok Tytana spowoduje dalsze obniżenie peryapsis. W wyniku tego wydarzenia, 15 września sonda wtargnie w atmosferę gazowego giganta i ulegnie zniszczeniu.

Za sprawą misji, którą przez 13 ostatnich wykonywała Cassini, wiemy znacznie więcej o Saturnie, strukturze jego pierścieni oraz naturze jego atmosfery. Oczywiście, sonda przesłała także ogromną ilość informacji na temat księżyców gazowego giganta – Tytana, Enceladusa, i nie tylko. Nie możemy również zapominać o widokach, które uchwyciła na zdjęciach. Także podczas ostatnich chwil swojej misji Cassini powie nam wiele na temat Saturna: „To, czego dowiemy się podczas ostatnich orbit Cassini poszerzy naszą wiedzę o tym, w jaki sposób wszystkie gigantyczne planety oraz układy gwiezdne powstają i ewoluują

Źródło: NASA

]]>
Aktualności Sat, 22 Apr 2017 12:19:00 +0200
Oto, jak po 13 latach wygląda krater, w którym wylądował łazik Opportunity http://www.conowego.pl/aktualnosci/oto-jak-po-13-latach-wyglada-krater-w-ktorym-wyladowal-lazik-opportunity-22358/ Łazik Opportunity prowadzi badania na Marsie od 2004 roku. Zobaczcie, jak miejsce, w którym ten... OpportunityNASA dodatkowo ponownie udostępniła specjalnie opisaną fotografię regionu. Czarno-białe zdjęcie także zostało wykonane przez sondę Mars Reconnaissance, ale już w 2006 roku. Oto jak w swojej publikacji NASA opisuje proces lądowania łazika: „Osłonięty poduszkami powietrznymi lądownik, wewnątrz którego znajdował się złożony łazik Opportunity, najpierw uderzył w marsjańską powierzchnię w pobliżu krateru, a następnie odbił się od niej i przetoczył prosto do tego krateru. Lądownik składał się z czterech trójkątnych ścian, które tworzyły czworościan do momentu opróżnienia poduszek powietrznych. Wtedy trójkątne płatki się otworzyły, odsłaniając łazik. Tydzień później łazik odjechał, a zadanie lądownika zostało zakończone.”OpportunityZanim Opportunity opuścił krater, wykonał oszałamiające zdjęcie pozostałości lądownika. Zobaczcie sami!OpportunityOpportunity nadal zwiedza i bada Marsa, po tych wszystkich latach. Obecnie łazik znajduje się około 44 kilometry od miejsca, w którym wylądował.Opportunity

Źródło: NASA

]]>
Aktualności Sat, 22 Apr 2017 11:16:00 +0200
Plotki się sprawdziły - Call of Duty powróci do realiów II wojny światowej http://www.conowego.pl/aktualnosci/plotki-sie-sprawdzily-call-of-duty-powroci-do-realiow-ii-wojny-swiatowej-22357/ Call of Duty rzeczywiście powróci do korzeni. Oficjalnie potwierdzono plotki o tym, że studio... transmisji na żywo. Przypomnijmy, że to, iż Sledgehammer Games pracuje nad nowym Call of Duty, jako pierwsze zasugerowały grafiki, które w zeszłym miesiącu pojawiły się w sieci. Wyciek ten zgrał się w czasie z zapowiedziami Activision, które wcześniej wskazywały na to, że kolejna część gry będzie swoistym „powrotem do korzeni”. Cóż, teraz już możemy być pewni tego, że Call of Duty: WWII powstanie.CoDSeria Call of Duty zadebiutowała w 2003 roku. W sumie jej siedem odsłon koncentrowało się wokół wydarzeń z II wojny światowej – kolejno Call of Duty, Call of Duty: United Offensive, Call of Duty: Finest Hour, Call of Duty 2, Call of Duty 3, Call of Duty: Roads to Victory oraz Call of Duty: World at War, które powstało w 2008 roku. Studia Sledgehammer Games, Infinity Ward oraz Treyarch pracują nad kolejnymi odsłonami serii w ramach trzyletniego cyklu. Sledgehammer Games było odpowiedzialne za Modern Warfare 3 z 2011 roku, Advanced Warfare z 2014 roku, a teraz szykuje dla nas WWII. Call of Duty: Infinite Warfare, które zadebiutowało w zeszłym roku, a które kontynuowało tematykę futurystycznych konfliktów zbrojnych znanych z ostatnich części, po prostu nie przypadło do gustu graczom, mimo że sprzedawało się bardzo dobrze. Dla EA powrót do korzeni wraz z Battlefieldem 1 okazał się sukcesem i jasne jest, że Activision ma nadzieję na to samo.

Źródło: Call of Duty

]]>
Aktualności Gaming Sat, 22 Apr 2017 10:40:00 +0200
Mio Cyclo 205 - nowa nawigacja dla rowerzystów w niezłej cenie http://www.conowego.pl/aktualnosci/mio-cyclo-205-nowa-nawigacja-dla-rowerzystow-w-niezlej-cenie-22356/ Marka Mio wprowadziła do swojej oferty nowy model nawigacji rowerowej – Cyclo 205. Urządzenie...

Nowa nawigacja jest odpowiedzią Mio na zapotrzebowanie użytkowników na tego typu urządzenie – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager CEE, MiTAC Europe. Oprócz szeregu przydatnych funkcji, będących znakami rozpoznawalnymi Mio, urządzenie dostarczy rowerzystom wielu cennych informacji, które pozwolą przeanalizować osiągnięcia i typ pokonanej trasy. W efekcie miłośnicy dwóch kółek będą mogli lepiej dopasowywać stawiane sobie wyzwania, a co za tym idzie poprawiać własne osiągnięcia treningowe – dodaje Marcin Gutkiewicz.

Mapy z dożywotnią aktualizacją Mio Cyclo 205 jest wyposażone zostało w przeinstalowane mapy OpenStreetMaps (OSM) z bogatą bazą użytecznych miejsc (punkty POI), takich jak sklepy i serwisy rowerowe, placówki służb ratunkowych, bary i restauracje oraz inne obiekty przydatne cyklistom. Nanoszone na mapę dane pochodzą zarówno z baz Tele Atlas, jak i OSM. To sprawia, że dokładność map wykorzystywanych w Cyclo 205 i ich aktualizacja, to jeden z najlepszych aktualnie tego typu systemów na rynku. Dane map przechowywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu dostęp do nawigacji i informacji o wynikach nie jest uzależniony od zasięgu sieci komórkowej. Korzystanie z nawigacji w Cyclo 205 jest tak samo łatwe, jak w przypadku nawigacji samochodowych – wystarczy wpisać adres docelowy i można rozpocząć podróż. Funkcja Surprise Me – odkrywaj nieznane Cyclo 205, podobnie jak jego poprzednik oraz wyższe modele nawigacji rowerowych Mio, posiada też ciekawą funkcję Surprise Me, która jest jedną z wizytówek producenta. Pozwala ona na wyszukanie nowych, ciekawych tras rowerowych w każdej okolicy. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w menu głównym, później określić dystans, który chce się przebyć, lub czas jaki można poświęcić na przejażdżkę. Ponadto, komputer informuje również o poziomie trudności trasy pod względem przewyższeń. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Cyclo 205 zostało wyposażone w funkcję Where Am I, która w razie potrzeby pokaże położenie rowerzysty według współrzędnych geograficznych, a gdy to możliwe, również aktualny adres.Mio Cyclo 205 Wytrzymała, wodoodporna obudowa, wykonana zgodnie ze standardem IPX5, oraz dotykowy ekran z powłoką odblaskową pozwala korzystać z urządzenia w trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu lub słońca. W przeciwieństwie do smartfonów, ekran urządzenia jest przystosowany do obsługi w rękawicach, co dodatkowo ułatwia zastosowanie dużych, wyraźnych przycisków menu głównego. Mio Cyclo 205 posiadają też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z nawigacji nawet przez 10 godzin bez ładowania. Nawigacja posiada czuły odbiornik GPS (WAAS/EGNOS), co zapewnia dokładne i szybkie ustalanie pozycji, nawet w osłoniętych miejscach czy głębokich dolinach. Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację i pozwolić użytkownikowi na maksymalne skupienie uwagi na drodze, wszystkie instrukcje nawigacyjne są każdorazowo poprzedzane sygnałem dźwiękowym. Za pomocą aplikacji Mio Share instalowanej na komputer osobisty z typu PC lub Mac użytkownicy mogą zapisywać swoje dane, zarządzać przebytymi trasami i udostępniać je znajomym. Ta łatwa w użyciu aplikacja umożliwia pobieranie tras oraz poznawanie nowych dróg i miejsc, które inni użytkownicy uznali za interesujące. Aplikacja umożliwia także zarządzanie nawigacją oraz pobieranie aktualizacji map i najnowszych informacji o produktach. Pozwala również na przesyłanie danych bezpośrednio do serwisów takich jak Strava, TrainingPeaks, Endomondo i Today’s Plans. Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od kwietnia w dwóch wariantach – Cyclo 205 (769 złotych) oraz Cyclo 205 HC (999 złotych). W opakowaniu standardowo znajduje się ładowarka sieciowa z kablem USB oraz uchwyt na kierownicę lub mostek. Wraz z Cyclo 205 HC w pudełku znajdują się dodatkowo czujniki ANT+, monitor tętna oraz czujnik prędkości i kadencji.  

Źródło: Mio

]]>
Aktualności Sat, 22 Apr 2017 09:00:00 +0200
Lenovo na 1. miejscu rankingu najlepszych producentów laptopów według Laptopmag http://www.conowego.pl/aktualnosci/lenovo-na-1-miejscu-rankingu-najlepszych-producentow-laptopow-wedlug-laptopmag-22355/ Uznany technologiczny serwis laptopmag.com stworzył ranking najlepszych producentów laptopów 2017... Marka Lenovo awansowała na pierwsze miejsce dzięki szerokiej ofercie laptopów, które nie tylko wyróżniają się designem, ale również jakością i ilością zastosowanych innowacji. Co więcej, marka uzyskała wysoką notę za system wsparcia i obsługę klientów.Najlepszy laptopMarka Lenovo zdobyła 90 na 100 możliwych punktów i śmiało może stwierdzić, że rozbiła technologiczny bank. Ostatni rok był dla firmy naprawdę dobry, a ponad połowa wyprodukowanych laptopów uzyskała najwyższe noty. Na uwagę zasługują produkty z bardzo długą żywotnością baterii, np. nowe urządzenia z rodziny ThinkPad z 17 godzinowym czasem pracy bez dodatkowego ładowania oraz designerskie laptopy Yoga 910 z funkcjonalnością pracy w zakresie 360 stopni i bezramkowym ekranem 4K. A innowacje? Wystarczy zapoznać się z klawiaturą Halo w Yoga Book (którego już testowaliśmy).Najlepszy laptopCo ciekawe, jeden z dwóch największych producentów laptopów dla graczy, firma MSI, zajęła dość odległą, 7. pozycję.

Źródło: Laptopmag

]]>
Aktualności Sat, 22 Apr 2017 08:45:00 +0200
AmpliFi - nowa era routera? http://www.conowego.pl/aktualnosci/amplifi-nowa-era-routera-22354/ Router AmpliFi firmy Ubiquiti Networks ma wnosić nową jakość do domowych i biurowych sieci WLAN.... ów i smartfonów dołączyły tablety, konsole do gier czy telewizory, a na tym się nie skończy. Przyrost ruchu sieciowego w czterech kątach stawia przed routerami nowe wyzwania. Odpowiedzią na rosnące potrzeby domowników w zakresie szerokiego pasma mają być zupełnie nowe produkty. Co ciekawe, prekursorami nowego trendu jest Google i dwa nieznane u nas startupy - Luma oraz Eero. Produkty wymienionych firm nie są dostępne w Polsce, w przeciwieństwie do routera AmpliFi firmy Ubiquiti Networks, wykorzystującego szereg nowatorskich rozwiązań. System tworzą dwa elementy: router oraz bezprzewodowe wzmacniacze zapewniające wysoką wydajność i zasięg, który pokryje powierzchnię kilkusetmetrowego domu jednorodzinnego. W razie potrzeby można ich wykorzystać więcej.AmpliFiUrządzenie bazuje na technologii Mesh, wcześniej używanej głównie w dużych zakładach i halach produkcyjnych. Zastosowanie tego standardu ma wiele zalet, m.in. odporność na uszkodzenia (dzięki zapasowym łączom), skalowalność, elastyczność, niezawodność oraz oszczędność energii.

AmpliFi zmienia sposób myślenia o urządzeniach sieciowych jako produktach sprawiających użytkownikom domowym mnóstwo kłopotów z konfiguracją oraz zarządzeniem. – Aby skonfigurować router, użytkownik nie musi posiadać wiedzy technicznej. Operacja jest bardzo intuicyjna i można ją przeprowadzić za pomocą smartfona. Zainstalowana aplikacja pozwala na monitoring domowej sieci – podkreśla Adam Wawrzynek, specjalista od rozwiązań Ubiquiti w firmie Senetic.AmpliFiUbiquiti - poza zastosowaniem technologii Mesh i uproszczeniem konfiguracji - zmieniło również wygląd urządzeń, które w niczym nie przypominają topornych routerów z wystającymi antenkami. AmpliFi posiada efektowną, minimalistyczną obudowę pasującą do każdego pomieszczenia. Intuicyjny, dotykowy wyświetlacz na bieżąco informuje domowników o sile sygnału.

- Marka Ubiquiti Networks znana jest w branży jako dostawca rozwiązań dla przemysłu, biznesu czy operatorów telekomunikacyjnych. Router przeznaczony dla rynku SOHO to nowość w portfolio tego producenta. To nie tylko rewolucja w ofercie Ubiquiti Networks, ale także w segmencie rozwiązań dedykowanych użytkownikom domowym i małym firmom - podsumowuje Adam Wawrzynek z Senetic.

 

Źródło: inf. prasowa

]]>
Aktualności Sat, 22 Apr 2017 08:30:00 +0200