Conowego.pl http://www.conowego.pl/ conowego.pl pl Conowego.pl http://www.conowego.pl/fileadmin/templates/main/images/ico-rss.png http://www.conowego.pl/ 15 15 conowego.pl TYPO3 - get.content.right http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Mon, 10 Jun 2019 12:30:00 +0200 Nowa konsola Xbox zapowiedziane przez Microsoft! Oto Xbox Scarlett http://www.conowego.pl/aktualnosci/nowa-konsola-xbox-zapowiedziane-przez-microsoft-oto-xbox-scarlett-29123/ Nowy Xbox nadciąga. Co Wy na to?]]> Aktualności Gaming Mon, 10 Jun 2019 12:30:00 +0200 Polskie studio Blober Team tworzy grę Blair Witch http://www.conowego.pl/aktualnosci/polskie-studio-blober-team-tworzy-gre-blair-witch-29127/ Gra osadzona w uniwersum filmu z 1999 roku jest jedną z niespodzianek targów E3.

Co ciekawe, Blair Witch już posiada ustaloną datę premiery. Gra ma zadebiutować bowiem na konsolach Xbox One i pecetach 30 sierpnia tego roku, czyli naprawdę niedługo. Warto dodatkowo wspomnieć, że pracuje nad nią polskie studio Blober Team. Prawdę mówiąc jesteśmy do tego tytułu nastawieni sceptycznie. Jesteśmy jednak ciekawi, co ten zaprezentuje.]]>
Aktualności Mon, 10 Jun 2019 11:34:00 +0200
Doom Eternal z datą premiery i nowym zwiastunem http://www.conowego.pl/aktualnosci/doom-eternal-z-data-premiery-i-nowym-zwiastunem-29126/ Bethesda podzieliła się na swojej konferencji, która odbyła się przed targami E3, nowymi... „To, w co teraz ingerujesz, jest znacznie większe niż możesz sobie wyobrazić.”

Nie wiem jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na grę Doom Eternal. W końcu, jej poprzedniczka z 2016 roku bardzo pozytywnie zaskoczyła nas swoim klimatem oraz dynamiczną i efektowną rozgrywką.]]>
Aktualności Mon, 10 Jun 2019 10:53:00 +0200
FIFA 20 zapowiedziana - data premiery, co nowego? http://www.conowego.pl/aktualnosci/fifa-20-zapowiedziana-data-premiery-co-nowego-29125/ Nadchodzi tryb Volta. VOLTA Football to zupełnie nowy sposób zabawy, dla którego inspiracją były mecze rozgrywane na ulicach, boiskach i halach futsalowych całego świata. W VOLTA Football gracze mogą stworzyć własną postać, wyrażając swój indywidualny styl i pograć w realistycznym futbol.... uliczny. Ten zupełnie nowy system rozgrywki pozwala zrelaksować się dzięki uproszczonym sztuczkom, zachwycić nowymi animacjami dryblingów i skorzystać z możliwości odgrywania piłki od ściany.
Dodatkowo, system inteligencji piłkarskiej wprowadza do gry FIFA 20 zupełnie nowe podejście do rozgrywki. Teraz mecze rozgrywane na wirtualnej murawie mają jeszcze bardziej przypominały te prawdziwe. System realistycznego przebiegu spotkania sprawia, że sztuczna inteligencja zawodników ma większą świadomość upływu czasu, przestrzeni i ustawienia zawodników na boisku, co w efekcie daje użytkownikowi większą kontrolę nad meczem.
System decydujących momentów składa się z przebudowanej mechaniki oddawania strzałów, aby uderzenia wykonywane w podobnych warunkach były bardziej powtarzalne i skuteczne, oraz funkcji kontrolowanego odbioru, która wykorzystuje system aktywnego prowadzenia piłki i obejmuje zestaw nowych animacji. W końcu, nowy system fizyki piłki dodatkowo zwiększa realizm gry poprzez urozmaicenie trajektorii lotu futbolówki, wprowadzenie bardziej realistycznych starć piłkarzy i wykorzystywanie w większym stopniu praw fizyki.
Każdy, kto zamówi Edycję Ultimate gry EA SPORTS FIFA 20 w przedsprzedaży na PS4, Xbox One lub PC, otrzyma dostęp do gry na trzy dni przed premierą, IKONĘ (w wersji środkowej) do wyboru na wypożyczeniu na 5 meczów FIFA Ultimate Team, do 24 złotych paczek rzadkich kart oraz specjalne stroje FUT. Dodatkowo do zamówień złożonych przed 5 sierpnia 2019 r. dodajemy niewymiennego piłkarza „Obiecujące transfery” w FUT 20.
Abonenci EA Access i Origin Access Basic mogą zagrać w FIFA 20 przez 10 godzin już 19 września 2019 roku, w ramach przedpremierowej wersji próbnej. Z kolei posiadacze abonamentu Origin Access Premier na PC uzyskają tego dnia nieograniczony dostęp do pełnej wersji gry.
 ]]>
Aktualności Mon, 10 Jun 2019 10:50:00 +0200
Przedsprzedaż Cyberpunk 2077 - cena, zawartość. Bestseller Steama! http://www.conowego.pl/aktualnosci/przedsprzedaz-cyberpunk-2077-cena-zawartosc-bestseller-steama-29122/ Ruszyła przedsprzedaż gry Cyberpunk 2077, która w Polsce ukaże się nakładem CDP.
Specjalnie wydana edycja kolekcjonerska Cyberpunk 2077 jest dostępna wyłącznie w sklepie www.cyberpunk.sklep.pl w ograniczonej ilości, do kupienia na platformy PC, PlayStation 4 i Xbox One. Cena edycji standardowej to 199.99 złotych dla PC i 269.99 złotych dla Xbox One i PlayStation 4. Edycja kolekcjonerska kosztuje, bagatela, 749.99 złotych.Edycja kolekcjonerska zawiera:

- pudełko Edycji Kolekcjonerskiej
- pudełko z kodem do pobrania gry oraz płytami ze ścieżką dźwiękową
- kolekcjonerski SteelBook
- 25-centymetrowa figura prezentującą główną postać gry
- artbook w twardej oprawie
- metalowe przypinki
- metalowy brelok Quadra V-tech
- materiał dowodowy NCPD zawierający opatrzony notatkami przewodnik po Night City
- haftowane naszywki
- kompendium wiedzy z informacjami na temat świata gry
- pocztówki z Night City
- mapa Night City
- naklejki do sticker bomby

Cyfrowe dodatki:

- ścieżka dźwiękowa
- mini artbook przedstawiający wybrane grafiki z gry
- podręcznik Cyberpunk 2020
- tapety na komputery i urządzenia mobilne

BONUSY DOSTĘPNE W PREORDERZE

Edycja standardowa gry Cyberpunk 2077 została także wzbogacona o dodatkową zawartość. Na kupujących grę przed premierą czekają unikalne limitowane steelbooki w czterech wzorach. Wzory będą dostępne na wyłączność u wybranych partnerów CDP (Media Markt, Media Expert, Empik, RTV Euro AGD). Steelbooki będą dodawane do zamówień do wyczerpania zapasów.

Edycja standardowa Cyberpunk 2077 zawiera:

- nośnik z grą
- kompendium wiedzy z informacjami na temat świata gry
- pocztówki z Night City
- mapę Night City
- naklejki

Cyfrowe dodatki:

- ścieżka dźwiękowa
- mini artbook przedstawiający wybrane grafiki z gry
- podręcznik Cyberpunk 2020
- tapety na komputery i urządzenia mobilne

Zakupione w przedsprzedaży egzemplarze gry Cyberpunk 2077 zostaną dostarczone do kupujących w dniu premiery gry na rynku.]]>
Aktualności Mon, 10 Jun 2019 09:50:00 +0200
Cyberpunk 2077 - zwiastun i data premiery! Keanu Reeves w grze http://www.conowego.pl/aktualnosci/cyberpunk-2077-zwiastun-i-data-premiery-keanu-reeves-w-grze-29124/ Doczekaliśmy się. Data premiery Cyberpunk 2077 została ustalona na 16 kwietnia 2020 roku. W kolejnym newsie dowiecie się więcej na temat ceny gry i zawartości edycji kolekcjonerskiej. PS przedsprzedaż gry ruszyła już teraz, ale wiecie chyba, co sądzimy o kupowaniu gier w przedsprzedaży?]]> Aktualności Gaming Mon, 10 Jun 2019 08:50:00 +0200 Hellblade: Senua’s Sacrifice i Moonlighter w nowym Humble Monthly http://www.conowego.pl/aktualnosci/hellblade-senuas-sacrifice-i-moonlighter-w-nowym-humble-monthly-29121/ Humble Bundle Monthly jak zwykle oferuje ciekawe tytuły za niewielkie pieniądze. Humble Bundle Monthly to ciekawa usługa subskrypcji paczek z grami. Po opłaceniu kwoty od 11 dolarów (12 miesięcy) do 12 dolarów (pojedynczy zestaw), co miesiąc na konto użytkownika dostarczane są klucze Steam do nowych, ciekawych gier. Dzięki nim można było uzyskać dostęp do takich tytułów jak The Division, Metal Gear Solid V, Overwatch czy Destiny 2. Przekonajcie się, co otrzymacie w paczce lipcowej. Wiemy już, że w lipcowym zestawie Humble Bundle Monthly znajdą się na pewno Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz Moonlighter. Obydwa tytuły są bardzo dobrze oceniane na Steamie. Co ciekawe, to tylko wybrane z pozycji, które znajdą się w paczce, którą każdy może nabyć już teraz za równowartość zaledwie ok. 45 złotych. Inne gry wchodzące w skład zestawu również powinny zadowolić graczy. Tak było w przypadku poprzednich paczek, w których zwykle pojawiało się od 8 do 11 tytułów.Humble Bundle MonthlyDotychczas wartość paczek Humble Monthly nie spadła poniżej 109 dolarów, czyli około 410 złotych. Ciekawe, czy podobnie będzie w tym przypadku. Warto wspomnieć jednak, że łączna cena tylko dwóch wymienionych tytułów, które na pewno znajdą się w pakiecie, wynosi niemalże 180 złotych. Cóż, jak zwykle Humble Monthly jest świetną okazją. To jak, skusicie się i sięgniecie po lipcowe Humble Monthly? Macie czas do 5 lipca, aby nabyć tę paczkę.

Źródło: Humble Bundle

]]>
Aktualności Sun, 09 Jun 2019 11:42:00 +0200
Przygotujcie się na nadejście Baldur’s Gate 3 z pomocą GOGa http://www.conowego.pl/aktualnosci/przygotujcie-sie-na-nadejscie-baldurs-gate-3-z-pomoca-goga-29120/ Z okazji zapowiedzi kolejnej części słynnej serii Baldur’s Gate platforma GOG.com postanowiła... To jak, zamierzacie skorzystać z wyprzedaży. Z pewnością stanowi ona świetną okazję do przypomnienia sobie uniwersum „Baldura” bądź zapoznania się z nim przed premierą Baldur’s Gate 3. Kliknijcie w ten LINK, aby udać się na jej stronę. Póki co nie wiadomo, kiedy Baldur’s Gate 3 zadebiutuje. Na pewno pojawi się on jednak na komputerach osobistych (na Steamie i GOGu) oraz w platformie Google Stadia.

Źródło: GOG.com

]]>
Aktualności Sun, 09 Jun 2019 11:20:00 +0200
Odkup i dodatkowe ubezpieczenie wyświetlacza – nowe oferty promocyjne na Samsung Galaxy S10 http://www.conowego.pl/aktualnosci/odkup-i-dodatkowe-ubezpieczenie-wyswietlacza-nowe-oferty-promocyjne-na-samsung-galaxy-s10-29119/ Smartfony Samsung z flagowej linii Galaxy S10 są, od 27 maja, dostępne w atrakcyjnych ofertach... Promocja Odkup Wiosna Promocja przeznaczona jest dla wszystkich, którzy kupując najnowszy flagowiec z linii Galaxy S10 zdecydują się odsprzedać stary smartfon. Aby skorzystać z promocji należy zakupić Samsung Galaxy S10e, S10 lub S10+ u partnerów handlowych, których lista wskazana jest w Regulaminie promocji w dniach od 27 maja do 28 lipca 2019, aktywować urządzenie do 31 lipca 2019. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się w aplikacji Samsung Members w ramach Konta Samsung i pobranie specjalnego vouchera w ciągu 14 dni od daty aktywacji urządzenia. O przyznaniu nagrody decyduje kolejność zgłoszeń. Klient może zrealizować voucher w ramach sprzedaży smartfonu będącego jego własnością w ramach Odkupu przez 7 dni od daty pobrania, jednak nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2019 roku do godz. 23.59. Voucher zwiększa cenę odsprzedawanego przez klienta smartfona o 350zł, niezależnie od wartości urządzenia. Promocja Samsung Care+ Ubezpieczenie Kupując smartfon z linii Galaxy S10 pomiędzy 27 maja a 28 lipca można skorzystać również z promocji Samsung Care+ Ubezpieczenie. W jej ramach konsumenci otrzymają bezpłatne 3-miesięczne ubezpieczenie wyświetlacza. Aby skorzystać z oferty należy aktywować urządzenie do 31 lipca 2019, a następnie zalogować się w aplikacji Samsung Members w ramach Konta Samsung i w terminie do 29 dni od dnia aktywacji smartfonu wypełnić znajdujący się tam formularz. Ubezpieczenie można samodzielnie przedłużyć na okres 9 miesięcy za dodatkową opłatą. Galaxy S10+, S10, S10e – wybierz doskonały flagowiec Samsung Galaxy S10e, S10 i S10+ to najnowsze smartfony z flagowej linii smartfonów Galaxy S. Urządzenia te wyposażone są w niemal bezramkowe ekrany Dynamic AMOLED o przekątnych do 5,8 do 6,4 cala, zaawansowany aparat z szerokokątnym obiektywem i doskonałą stabilizacją wideo Super steady, funkcję bezprzewodowego ładowania innych urządzeń (z technologią Qi oraz kompatybilnych urządzeń ubieralnych), oraz dostrojone przez AKG głośniki stereo z technologią Dolby Atmos. Najnowsze Galaxy S dostępne są w wersjach z pamięciami od 128 GB do niespotykanej dotychczas w świecie smartfonów pojemności 1 TB. Regulaminy promocji, lista autoryzowanych partnerów oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.samsung.com/pl/offer/

Źródło: inf. prasowa

]]>
Aktualności Sun, 09 Jun 2019 10:48:00 +0200
Samochody sterowane za pomocą myśli? To przyszłość http://www.conowego.pl/aktualnosci/samochody-sterowane-za-pomoca-mysli-to-przyszlosc-29118/ Aby wypracować bezpiecznie działające algorytmy sterujące autonomicznymi pojazdami trzeba nauczyć... – Na autonomię pojazdów składa się bardzo wiele czynników i bardzo wiele jest tutaj etapów. Musimy zorganizować takiemu pojazdowi percepcję, żeby mógł postrzegać przestrzeń, następnie lokalizację, żeby mógł się zlokalizować,, zaplanować swoją ścieżkę, no i ostatecznie zaaplikować kontrolę tak, żeby tę ścieżkę faktycznie wykonać. I każdy z tych etapów to są oddzielne algorytmy z różnych dziedzin. Obecnie najwięcej jest w tym sztucznej inteligencji – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Krzysztof Kudryński z NVIDIA.

Rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji są wykorzystywane przede wszystkim na etapie percepcji, czyli rozpoznawania przestrzeni, w jakiej porusza się samochód autonomiczny. Na graficznych procesorach implementowane są konwolucyjne sieci neuronowe. To takie sieci splotowe, w których układ połączeń pomiędzy neuronami odzwierciedla budowę ludzkiego narządu wzroku. Dzięki temu możliwa jest filtracja obrazów, czyli takie ich przekształcenie, które pozwala m.in. na wydobycie z nich użytecznych informacji. Może to być np. wzmocnienie krawędzi.

– Sztuczna inteligencja w autonomicznych pojazdach najczęściej pojawia się na etapie percepcji dlatego, że mamy aktualnie wielką dominację sieci konwolucyjnych, które wspaniale się implementuje na procesorach graficznych i działa to wtedy bardzo szybko. Można to zoptymalizować, można zmniejszyć precyzję tych obliczeń tak, żeby mogły się wykonywać na robotach, w samochodach, bardzo małych urządzeniach – mówi Krzysztof Kudryński.

Prace związane z dopracowywaniem technologii autonomicznych pojazdów w dużej mierze skupiają się na nauczaniu ich postrzegania przestrzeni na wzór ludzki. Start-up AEye opracowuje inteligentny system wykrywania i zmiany odległości (iDAR), który ma za zadanie zastąpić czujniki LiDAR. Jest to system percepcji, który naśladuje ludzki mózg i jego zdolność do inteligentnego postrzegania otoczenia. Firma wykorzystuje sztuczną inteligencję (SI), aby pomóc samochodom autonomicznym myśleć jak robot, ale rozumieć jak człowiek. Ludzie przetwarzają w korze wzrokowej około 70 proc. danych przestrzennych i środowiskowych, zanim prześlą dane do mózgu. Ludzka kora wzrokowa filtruje w czasie rzeczywistym informacje, których mózg nie potrzebuje, aby człowiek mógł podejmować skutecznie i szybko decyzje w oparciu o tylko niezbędne dane. Funkcję kory w systemie iDAR pełni technologia Agile LiDAR, pozwalająca na przechwytywanie dużych ilości danych graficznych i przestrzennych oraz ich selekcję w czasie rzeczywistym.

– Chcemy, żeby autonomiczny samochód jeździł sam. Musimy go jednak wytrenować, żeby wiedział np. jadąc po drodze i widząc autobus, że zza niego może wyskoczyć dziecko. Dla nas jest to oczywiste, ale samochód musi dostać zbiór treningowy, w którym pojawi się ten autobus i wychodzące z niego dziecko. Nie możemy wszystkich takich przypadków zaplanować, dlatego lepiej jest najpierw nauczyć go zdrowego rozsądku na jakichś innych etapach i to wszystko połączyć w jedną całość – wyjaśnia ekspert.

Przyszłość motoryzacji należeć może jednak nie tylko do zupełnie autonomicznych pojazdów, lecz takich, którymi będzie można sterować za pomocą fal mózgowych. O tym, że taki kierunek rozwoju procesu sterowania jest możliwy świadczyć może chociażby wdrożenie analizy fal mózgowych w metodach terapeutycznych biofeedback EEG. Jest to metoda terapeutyczna, w której podłącza się elektrody w różnych miejscach na skórze czaszki i uszach. Mają one za zadanie rejestrować poszczególne pasma fal mózgowych. Te z kolei informacje zamieniane są na obraz zrozumiały dla pacjenta. W ramach biofeedback EEG pacjent ma za zadanie sterowanie aktywnością mózgu tak, by osiągnąć efekt np. wywołania przyspieszenia samochodu widzianego na ekranie.

– Jesteśmy coraz bliżej tego, żeby komputer na podstawie naszych fal mózgowych wiedział o naszej intencji. Jest taka szansa, że jeżeli mocno się skoncentrujemy na jakiejś konkretnej myśli, np. wyobrazimy sobie bardzo mocno mapę i miejsce, w które chcemy jechać, to w przyszłości samochód autonomiczny podchwyci to i będzie mógł nas tam zawieźć. Brzmi jak science fiction, ale jest to naprawdę w zasięgu możliwości – przekonuje Krzysztof Kudryński.

Według Allied Market Research, światowy rynek samochodów autonomicznych osiągnie w 2019 r. wartość ponad 54 mld dol. Do 2026 roku zwiększy jednak swoją wartość ponad dziesięciokrotnie – do poziomu ponad 556 mld dol.  

Źródło: Newseria.pl

]]>
Aktualności Sun, 09 Jun 2019 09:10:00 +0200