Conowego.pl http://www.conowego.pl/ conowego.pl pl Conowego.pl http://www.conowego.pl/fileadmin/templates/main/images/ico-rss.png http://www.conowego.pl/ 15 15 conowego.pl TYPO3 - get.content.right http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Mon, 20 Nov 2017 17:09:00 +0100 Leagoo T5c - czyli procesor Intela i podwójny aparat za niecałe 500zł http://www.conowego.pl/aktualnosci/leagoo-t5c-czyli-procesor-intela-i-podwojny-aparat-za-niecale-500zl-24520/ Leagoo to kolejny chiński producent który na swoim koncie ma już kilka ciekawych urządzeń, jednak... Procesor urządzenia wykonany został przez firmę Spreadtrum, i co ciekawe oparty jest na platformie Intela X86 Airmont. 64 bitowy procesor o oznaczeniu SC9853i posiada 8 rdzeni o taktowaniu 1.8 GHz, oraz wykonany jest w technologii 14nm. Pamięć urządzenia to 3GB RAM, oraz 32GB pamięci wewnętrznej - kolejno Samsunga i SanDiska. Całość zasila bateria produkcji LG o pojemności 3,000mAh. Dużą zaletą jest podwójny aparat. 13 megapikselowy obiektyw Samsunga jest odpowiedzialny za strzelanie fotek, a drugi 2 megapikselowy sensor asystuje w rozpoznawaniu głębi. Oczywiście telefon posiada także czytnik odcisków palca, metalową obudowę unibody oraz model LTE 6 kategorii. leagoo t5c Kolejną i chyba największą zaletą urządzenia jest jednak jego cena. Leagoo 5Tc będzie sprzedawać swój najnowszy smartfon za 129 dolarów (w przeliczeniu około 460zł). Pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do klientów 5 grudnia. Jako ciekawostkę można zaliczyć fakt, że na oficjalnej stronie producenta, w rubryce z pochwałami znajduje się cytat polskiego portalu Chip... nawiązujący do walki z niskopółkowym MediaTekiem.  

źródło: Leagoo

]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 17:09:00 +0100
CD Projekt RED uderza w EA: „Chciwość pozostawiamy innym” http://www.conowego.pl/aktualnosci/cd-projekt-red-uderza-w-ea-chciwosc-pozostawiamy-innym-24519/ CD Projekt RED odpowiedział na Twitterze na zmartwienia graczy dotyczące funkcji sieciowych w... „Nie martwcie się. Gdy myślicie o Cyberpunku 2077, nie myślcie o nim jak o grze gorszej od Wiedźmina 3. Spodziewajcie się RPG-a z ogromnym trybem jednoosobowym, otwartym światem i kluczową dla rozgrywki fabułą. Nie będzie żadnych ukrytych haczyków – dostaniecie to, za co zapłacicie. Nie będzie ściemy, a czysta rozgrywka tak jak w Dzikim Gonie. Chciwość pozostawiamy innym.” – pisze CD Projekt RED.CDP REDNiedawno na EA spadła fala krytyki związana z mikropłatnościami w grze Star Wars: Battlefront II, które ostatnio zostały czasowo wycofane. Z pewnością do tej firmy CD Projekt RED odnosi się w swoim wpisie. Sprawa z mikropłatnościami w najnowszych grach nabrała sporego rozpędu. Pazerności wydawców gier przygląda się m.in. Belgijska Komisja Hazardowa, która bada czy gry takie jak Overwatch oraz Battlefront 2 nie są... grami hazardowymi! Przedstawiciele EA w wypowiedzi dla Gamespot wystosowali oświadczenie, że otwieranie skrzynek to "żaden hazard". Miejmy nadzieję, że w Cyberpunku 2077 nie pojawią się mikropłatności, a zwłaszcza te, które będą drastycznie wpływać na rozgrywkę. Ja jednak twórcom Wiedźmina 3 ufam, a Wy?

Źródło: Twitter

]]>
Aktualności Gaming Mon, 20 Nov 2017 14:55:00 +0100
Kiedy serwis może odmówić naprawy gwarancyjnej smartfona? http://www.conowego.pl/aktualnosci/kiedy-serwis-moze-odmowic-naprawy-gwarancyjnej-smartfona-24518/ Nowy smartfon przestał działać zaledwie kilka dni od zakupu? W takiej sytuacji pierwsze kroki... Wady fabryczne Mimo zachowania restrykcyjnej kontroli jakości, masowy charakter produkcji smartfonów sprawia, że w niektórych egzemplarzach mogą pojawiać się tzw. wady fabryczne. Są to najczęściej niedziałające piksele w wyświetlaczach, mikrorysy i pęknięcia szybek, niedokładnie zamontowane kamery oraz na przykład „popularne” ostatnio wybuchające baterie.14:40 20-11-2017Każda z powyższych wad, o ile została zgłoszona producentowi od razu po zakupie, kwalifikuje urządzenie do darmowej naprawy lub wymiany – zależnie od treści dokumentu gwarancyjnego. Warto też sprawdzić po zakupie, jakie usterki są według producenta wadami fabrycznymi, a które z nich będą oznaczały naprawę na koszt klienta.

Czego serwis nie naprawi?

Tutaj nie ma zaskoczeń – do naprawy w ramach gwarancji nie kwalifikują się wszelkie usterki, wynikające z niewłaściwego użytkowania urządzenia. Chodzi przede wszystkim o skutki upadków, ingerencji cieczy czy nawet korzystania z nieoryginalnych akcesoriów. Serwisanci po otwarciu obudowy urządzenia potrafią odczytać z jego wnętrza zaskakująco wiele informacji.

„We wnętrzu każdego smartfona znajdują się specjalne czujniki wilgoci. Zmieniają one kolor nie tylko pod wpływem wody, ale także np. skondensowanej pary wodnej” – powiedział Piotr Pachota z serwisu GoRepair.pl „Wystarczy wejść z chłodnej ulicy do ciepłego pomieszczenia aby powstało mikrozwarcie, które może spowodować nieodwracalne uszkodzenia na płycie głównej” – dodaje.

Rozwiązanie?

Oczywiście klient nie musi się zgadzać z opinią autoryzowanego serwisu. Jeśli jest pewny, że usterka nie powstała z jego winy, może zgłosić się do niezależnego rzeczoznawcy, który to potwierdzi. Pozytywna opinia nie oznacza jeszcze sukcesu – potrzebny jest kontakt z rzecznikiem konsumentów, który będzie pośrednikiem pomiędzy klientem a serwisem. W przypadku negatywnej opinii rzeczoznawcy warto jeszcze sprawdzić ceny napraw w serwisach pogwarancyjnych. Okazują się one w wielu przypadkach o wiele niższe niż ceny analogicznych usług w serwisach producentów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości. Niektóre z nich działają w systemie door-to-door oraz oferują gwarancję na każdą dokonaną naprawę.  

Źródło: GoRepair

]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 14:40:00 +0100
Oto teaser drugiej odsłony najczęściej piraconego filmu 2016 roku http://www.conowego.pl/aktualnosci/oto-teaser-drugiej-odslony-najczesciej-piraconego-filmu-2016-roku-24515/ W sieci pojawił się właśnie najnowszy materiał promujący drugą część najczęściej nielegalnie... W postać Deadpoola po raz kolejny wcieli się Ryan Reynolds. Aktor w roli superbohatera-śmieszka czuje się ewidentnie dużo lepiej, niż wcześniej, w trakcie odgrywania jednego z nudniejszych superbohaterów, Zielonej Latarni. Oprócz Reynoldsa w obsadzie filmy znajdą się Zazie Beetz, Josh Brolin i Brianna Hildebrand.]]> Aktualności Mon, 20 Nov 2017 14:30:00 +0100 Syntetyczna chrząstka bazująca na kevlarze ułatwi powrót do zdrowia po urazie http://www.conowego.pl/aktualnosci/syntetyczna-chrzastka-bazujaca-na-kevlarze-ulatwi-powrot-do-zdrowia-po-urazie-24517/ Za sprawą badaczy z Uniwersytetu w Michigan przywracanie pełnej sprawności stawom po urazach może... HydrożelNie potrzeba wiele owego hydrożelu, aby odtworzyć wytrzymałość i ogólną funkcjonalną ludzkiego ciała. Gdy materiał zawiera 92 procent wody, jest mniej więcej tak twardy jak rzeczywista chrząstka, natomiast gdy posiada 70 procent wody, można porównać go do gumy. Podczas poprzednich prób stworzenia syntetycznego odpowiednika chrząstki badacze nie byli w stanie pomieścić w nim ilości wody wystarczającej do transportowania składników do komórek, co powodowało, że nie byłby on dobrym implantem. Zanim hydrożel bazujący na kevlarze będzie można wykorzystywać, czeka go długa droga. Badacze mają nadzieję na to, że uda im się opatentować substancję oraz znaleźć przedsiębiorstwa, które ułatwiłyby wdrożenie jej w praktyczne zastosowanie. Jeśli materiał będzie sprawdzał się równie dobrze u pacjentów, co podczas eksperymentów laboratoryjnych, z pewnością zyska on ogromne znaczenie w medycynie.

Źródło: Uniwersytet w Michigan

]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 14:02:00 +0100
Bezpieczny dom, czyli co zrobić, by uniknąć zatrucia tlenkiem węgla? http://www.conowego.pl/aktualnosci/bezpieczny-dom-czyli-co-zrobic-by-uniknac-zatrucia-tlenkiem-wegla-24513/ Czy warto kupić czujnik czadu? Co robić w przypadku ulatniania się czadu? Jak uchronić siebie i... Działaj szybciej niż czad Jak ostrzegają specjaliści z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, do zatruć czadem dochodzi najczęściej w mieszkaniach lub domach, w których nieprawidłowo użytkuje się systemy i urządzenia grzewcze, przewody kominowe i wentylacyjne lub są one wadliwe. Pierwszym symptomem działania tlenku węgla są duszności, zawroty i bóle głowy, ogólne osłabienie, nudności, a także kołatania serca, zaburzenia równowagi, wzroku, słuchu oraz drżenie mięśni. Jeśli podejrzewamy, że doszło do wydobycia się trującego gazu, należy bezzwłocznie otworzyć okna i drzwi, osobę poszkodowaną ułożyć w strumieniu świeżego powietrza i wezwać pomoc. Jest to niezbędne, gdyż tlenek węgla łatwo przenika z płuc do krwi i wiąże się z hemoglobiną, a to powoduje, że jest ona niezdolna do transportowania tlenu do tkanek, w efekcie tlen do nich nie dociera i dochodzi do ich niedotlenienia. Zdradliwym skutkiem zatrucia czadem bywają pojawiające się - nierzadko dopiero po pewnym czasie - objawy neuropsychiczne występujące po postacią zaburzeń pamięci, zmian osobowości, zaburzeń koncentracji.

Kontroluj i korzystaj prawidłowo

Co roku media oraz straż pożarna przypominają o konieczności sezonowych kontroli pieców i urządzeń grzewczych oraz systemów wentylacyjnych. Odpowiednio przeprowadzona kontrola techniczna pozwoli ustrzec przed tragicznym w skutkach ulatnianiem się czadu. Jeśli korzystamy z ogrzewania z wykorzystaniem węgla lub drewna, takie przeglądy należy wykonywać raz na 3 miesiące, przy korzystaniu z gazu ziemnego lub oleju opałowego – nie rzadziej niż raz na pół roku. Natomiast ogólny przegląd instalacji wentylacyjnej powinien być zlecany raz w roku. Prawidłowe korzystanie z urządzeń grzewczych jest jednym z czynników chroniących nas przed zatruciem tlenkiem węgla. Dlatego warto znać instrukcję producenta, kontrolować stan techniczny, stosować urządzenia posiadające stosowne dopuszczenia w zakresie wprowadzenia do obrotu, a w przypadku wymiany okien na nowe, należy sprawdzić poprawność działania wentylacji, ponieważ nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogorszyć wentylację.

Wietrz tak często jak to możliwe

Nawet przy sprawnie działających urządzeniach, drożnych przewodach wentylacyjnych oraz urządzeniach  użytkowanych zgodnie z zaleceniami producenta, warto często wietrzyć pomieszczenia. Zwłaszcza w tych, w których odbywa się spalanie (kuchnia, łazienka z piecykiem gazowym). Poleca się również nieznaczne rozszczelnienie okien oraz dokładne sprawdzanie ciągu powietrza. Aby to zrobić wystarczy przyłożyć kartkę papieru do kratki wentylacyjnej. Prawidłowy ciąg powietrza powinien sprawić, że kartka przywrze do kratki. Zaklejanie kratek lub ich zasłanianie jest niebezpieczne, gdyż gromadzący się szkodliwy gaz może doprowadzić do zaczadzenia pomieszczenia. Podobnie rzecz się ma z użytkowaniem garażu. Należy unikać pracy przy zapalonym silniku samochodu przy jednoczesnym zamknięciu dopływu świeżego powietrza. Im krócej przebywamy w pomieszczeniu pełnym szkodliwych gazów, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Detektor może uratować życie

Jeśli chcemy zapewnić sobie pełne poczucie bezpieczeństwa podczas sezonu grzewczego, warto zainwestować w profesjonalny czujnik tlenku węgla. Jego działanie jest bardzo proste i w wielu przypadkach może uratować życie w przypadku ulatniania się dymu, czadu lub przy wybuchu ognia. Dzięki sygnałowi dźwiękowemu lub świetlnemu dostajemy cenne minuty na ewakuacje z miejsca zdarzenia i tym samym ocalić swoje zdrowie lub życie. Najlepiej jest zainwestować w kilka detektorów połączonych ze sobą za pomocą tzw. sieci. Detektory powinny wisieć na ścianie na wysokości głowy człowieka w pobliżu urządzenia, w którym następuje spalanie – w kuchni i łazience z gazowym podgrzewaczem wody, w kotłowni z kotłem opalanym drewnem lub koksem, w pomieszczeniu z kominkiem, w pomieszczeniu z przenośnym piecykiem gazowym, a także w garażu i pomieszczeniu sąsiadującym, gdzie zagrożeniem są spaliny samochodu. Czujniki, które nie nadszarpną ani kieszeni ani zaufania, a przy tym zapewnią optymalne poczucie bezpieczeństwa powinny charakteryzować się przyspieszonym czasem reakcji, szybkim wykryciem różnego rodzaju zagrożeń i mniejszą liczbą fałszywych alarmów (np. Honeywell z serii XS, kosztujący ok. 149 złotych). Co więcej dzięki czytelnej sygnalizacji różnych stanów urządzenia możemy na bieżąco sprawdzać swoje bezpieczeństwo (należy do nich alarm, stan, usterka oraz działanie w sieci z innymi detektorami). Okres grzewczy to newralgiczny czas dla wielu z nas – dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy zawsze posiadać aktualny przegląd urządzeń grzewczych, sprawdzać na bieżąco przewody wentylacyjne i być uczulonym na wszelkie symptomy stwierdzające zagęszczenie niebezpiecznego dla naszego życia i zdrowia tlenku węgla. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz zdrowego rozsądku żadna pora przejściowa i zimowa nie będą nam straszne.]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 13:30:00 +0100
OnePlus 3 i 3T właśnie dostają aktualizację do Androida 8.0 http://www.conowego.pl/aktualnosci/oneplus-3-i-3t-wlasnie-dostaja-aktualizacje-do-androida-80-24512/ Firma OnePlus ogłosiła, że udostępniona została długo wyczekiwana aktualizacja systemowa dla... Publikacja nowej wersji systemu Android dla flagowców poprzedniej generacji jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę, że firma nie przygotowała Androida 8.0 dla zaprezentowanego niedawno smartfona OnePlus 5T. Najnowszy flagowiec sprzedawany będzie z systemem w wersji 7.0 na pokładzie. Cóż, być może zdecydowano, że lepiej wypuścić łatkę dla dwóch modeli, zamiast pracować nad dopracowaniem systemu tylko dla jednego? Wśród nowości w Androidzie 8.0 dla OnePlus 3 i 3T znalazły się:

- tryb Picture in Picture
- Parallel Apps
- nowe autouzupełnianie
- inteligentne zaznaczanie tekstu
- przeprojektowane menu szybkich ustawień
- nowe ikony powiadomień
- nowe ikony folderów
- najnowsze aktualizacje zabezpieczeń

Szkoda, że inni producenci nie wykazują takich chęci do aktualizacji. Na najnowszym Androidzie 8.0 Oreo pracuje obecnie zaledwie garstka smartfonów.]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 12:30:00 +0100
26 gier za 30 dolarów w nowej paczce Humble Care Package Bundle http://www.conowego.pl/aktualnosci/26-gier-za-30-dolarow-w-nowej-paczce-humble-care-package-bundle-24516/ Na stronie Humble Bundle pojawiła się kolejna ciekawa paczka gier, w dobrej cenie. Pieniądze... W najnowszym zestawie gier, za cenę co najmniej 30 dolarów (wpłacić można także większą kwotę), otrzymamy zestaw 26 tytułów (jeden jest już niedostępny), wśród których znalazło się kilka perełek. Pozwoliliśmy sobie pogrubić te gry, które są naszym zdaniem najciekawsze.

Arma: Złota Edycja
Darkest Dungeon (ilość ograniczona)
DreadOut
Duck Game
Fearless Fantasy
Grey Goo
Her Story
Jump Stars
Kholat
Lakeview Cabin Collection
Machinarium Edycja Kolekcjonerska
Magicka
Mighty No. 9
Minecraft: Story Mode
Move or Die (ilość ograniczona)
No Time to Explain Remastered
Pony Island
Primal Carnage: Extinction
Psychonauts
Shadowrun Returns
She Remembered Caterpillars
Sorcerer King: Rivals
Starbound
Stardew Valley
Stronghold Legends: Steam Edition
The Incredible Adventures of Van Helsing
The Park

Zainteresowanych zakupem paczki gier odsyłamy na oficjalną stronę najnowszej odsłony akcji Humble Bundle.    

Źródło: Humble Bundle

]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 12:00:00 +0100
Sony Mobile przygotowało świąteczną ofensywę prezentową http://www.conowego.pl/aktualnosci/sony-mobile-przygotowalo-swiateczna-ofensywe-prezentowa-24511/ Właśnie ruszyło kilka akcji promocyjnych, związanych ze smartfonami Sony. Jeśli planowaliście zakup... Wyprzedażowy czarny piątek i święta tuż, tuż. Z tej okazji firma Sony przygotowała kilka promocji, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Na kupujących czekają niższe ceny smartfonów na rynku pozaoperatorskim, gratisowe głośniki bezprzewodowe i inne atrakcje.1. XPERIA zachwyć się muzyką (głośnik Sony SRS-XB3 gratis) "Xperia ‒ zachwyć się muzyką" to akcja skierowana do wszystkich, którzy między 17 listopada a 23 grudnia 2017 roku kupią w wybranych centrach handlowych jeden z trzech smartfonów Sony (Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 Compact, Xperia XZ1) w salonach sieci Play, Orange, Plus i T-Mobile, a także w sklepach sieci Saturn, RTV Euro AGD, Komputronik i Media Expert oraz w salonach Sony Centre. Do smartfonów dołączany będzie głośnik bezprzewodowy Bluetooth Sony SRS-XB3, z technologią Hi-Res Audio, w kolorze czarnym lub niebieskim, o wartości 399 złotych. Promocja trwać będzie do 23 grudnia bądź do wyczerpania zapasu nagród. Równolegle z akcją "Zachwyć się muzyką" Sony Mobile wprowadza w sieciach handlowych nowe niższe ceny smartfonów. Od 17 listopada Xperia XZ1 kosztuje 2699 złotych, a Xperia XZ Premium ‒ 2999 złotych.
2. Słuchawki MDR ZX7700BN gratis w RTV Euro AGD Sklep internetowy oraz wybrane salony tej sieci zaoferują w swojej świątecznej promocji smartfony Xperia XZ1 razem ze słuchawkami MDR ZX7700 BN. To bezprzewodowe słuchawki z systemem cyfrowego tłumienia hałasów. Jest to model, w którym gustują szczególnie osoby często podróżujące. O odpowiednią jakość dźwięku dbają 40-milimetrowe, kopułkowe przetworniki akustyczne. Plusem jest również pojemny akumulator, który gwarantuje około 13 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu. 3. Słuchawki MDR ZX7700BN i głośniki SRS-XB3 gratis w Media Expert Sieć Media Expert proponuje w swojej świątecznej akcji sprzedaży premiowanej dwa produkty jako nagrody przy zakupie Xperii XZ1. Jeśli zakup następuje w sklepie internetowym Media Expert, do każdej zakupionej Xperii dołączane są słuchawki MDR ZX7700BN z cyfrową redukcją szumów. Natomiast w wybranych sklepach stacjonarnych Media Expert Xperia XZ1 sprzedawana będzie razem z głośnikiem SRS-XB3. Wszystkie promocje obowiązują do wyczerpania zapasów]]>
Aktualności Mon, 20 Nov 2017 11:30:00 +0100
Ostateczne rozstrzygnięcia w Polskiej Lidze Esportowej już na początku grudnia http://www.conowego.pl/aktualnosci/ostateczne-rozstrzygniecia-w-polskiej-lidze-esportowej-juz-na-poczatku-grudnia-24514/ Counter Strike: Global Offensive i League of Legends, w te dwa tytuły zagrają najlepsi zawodnicy... kanale ESPORTNOW na platformie Twitch.tv. Wszystkie mecze zostaną profesjonalnie skomentowane w języku polskim - na stanowiskach komentatorskich podczas meczów CS:GO zasiądą Piotr “Izak” Skowyrski i Patryk “easy” Dzięcioł, zaś podczas rozgrywek League of Legends Damian “Nervarien” Ziaja oraz Łukasz “Leo” Mirek. Za analizy pomeczowe odpowiadać będzie zespół ekspertów. Faza zasadnicza drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej była sporym sukcesem medialnym. Co tydzień tysiące fanów esportu oglądało starcia między najlepszymi krajowymi zespołami - transmisje Polskiej Ligi Esportowej wyświetlono ponad 2 mln 300 tysięcy razy. Widzowie spędzili przed monitorami 557 tysięcy godzin.  

Źródło: PLE

]]>
Aktualności Gaming Mon, 20 Nov 2017 11:00:00 +0100