rozwiń filtry »

Wyszukiwanie publikacji

Porady

gru
12

TOP 88: Najlepsze aplikacje 2018 roku na Androida i iOS

12.12.2018 16:20, dodał: Benek
Ocena:

Przygotowaliśmy dla Was obszerne zestawienie najlepszych aplikacji roku 2018 na systemy iOS i Android. Nie zabrakło w nim wielu wciągających gier oraz przydatnych programów. Jaka jest Wasza ulubiona apka 2018 roku?

1. Google Family LinkGoogle Family Link

Kiedy dziecko zacznie korzystać ze swojego pierwszego urządzenia z Androidem, w aplikacji Family Link ustawisz reguły korzystania z urządzeń cyfrowych. Możesz utworzyć dla dziecka konto Google, które będzie przypominać Twoje własne konto. Możesz też wybrać, które aplikacje mają być dla dziecka dostępne, skontrolować czas korzystania z urządzeń cyfrowych oraz ustawić porę snu. Dzięki tygodniowym i miesięcznym raportom o aktywności, rodzice mogą dokładnie sprawdzić, ile czasu dziecko spędza na używaniu ulubionych aplikacji, oraz ustawić na urządzeniu dzienne limity czasu.

----------------

 


2. Google PayGoogle Pay Android Pay

Aplikacja Google Play zastąpiła Android Pay oraz Google Wallet, ale zmieniła się nie tylko nazwa. Aplikacja Google Pay umożliwia dokonywanie płatności mobilnych za pośrednictwem smartfonów wyposażonych w moduł łączności NFC. Smartfona wystarczy zbliżyć do terminala płatniczego w podobny sposób, w jaki zbliża się kartę płatniczą. Sposób ten jest uznawany powszechnie za bezpieczniejszy i wygodniejszy od płacenia kartą. Funkcjonalność Google Pay zostanie w najbliższym czasie znacząco rozszerzona, a nowe płatności pojawią się także poza dedykowaną aplikacją mobilną, m.in. w przeglądarce Chrome oraz apkach pokroju iTaxi i Airbnb. Google Pay ma rywalizować z PayPalem i stać się realną alternatywą w regulowaniu płatności internetowych.

----------------

3. SnapSeedSpapseed

Snapseed to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) aplikacja do mobilnej obróbki zdjęć. Tak, wiem jak to brzmi, ale często chcemy szybko "ulepszyć" fotografię przed wrzuceniem jej do serwisu społecznościowego i niekoniecznie mamy ochotę zgrywać fotkę na komputer i uruchamiać rozbudowany program do obróbki. Snapseed od najnowszej aktualizacji pozwala także na edycję plików RAW!

----------------

4. Split-screen CreatorSplit-screen Creator

Tryb split-screen, czyli podzielonego ekranu, to jedna z lepszych rzeczy, która spotkała ostatnio użytkowników systemu Android. Praktyczne narzędzie Split-screen Creator dodatkowo uprzyjemnia i ułatwia korzystanie w nowej funkcji. Dzięki aplikacji możemy zdefiniować pary aplikacji, które będą uruchamiać się równolegle dzięki zaledwie jednemu tapnięciu. Wystarczy zdefiniować dwie aplikacje, które uruchamiamy najczęściej, aby takie powiązanie uruchomić błyskawicznie nie przez menadżera zadań, a przez ikonkę na pulpicie! Z góry zdefiniować można nawet jaką część ekranu wyrażoną w procentach zawiera w określonym duecie dana apka.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

5. ChatrandomChatrandom

Wprowadzona w 2011 roku i używana przez miliony ludzi każdego miesiąca aplikacja Chatrandom to narzędzie do natychmiastowego spotykania nowych ludzi w ramach rozmów wideo, flirtowania, randkowania lub po prostu poznawania nowych osób, których nie udałoby się poznać w inny sposób. Zasady podobne jak w popularnym niegdyś Chatroulette.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

6. Google FitGoogle Fit

Tak, Google chce także śledzić Wasz progres w dziedzinie sportu. Google Fit to aplikacja, dzięki której będziecie mogli w przejrzysty sposób prześledzić swoje wszystkie aktywności fizyczne, zarejestrowane przez wszystkie aplikacje z których korzystacie. Niezależnie od tego czy na codzień wykorzystujecie narzędzie Strava, Nike+ Running, MapyMyFitness czy jeszcze coś innego - wyniki znajdą się w obrębie Google Fit, jeśli tylko zsynchronizujecie z nim swoje konta w innych serwisach sportowych.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

7. DuolingoDuolingo

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach otwiera wiele zamkniętych drzwi. Mówi się, że każdy powinien znać dobrze co najmniej dwa języki obce. Darmowa aplikacja Duolingo być może nie zastąpi profesjonalnego kursu językowego, ale będzie stanowiła doskonały motywator do rozwijania swoich umiejętności lingwistycznych. Duolingo to według wielu osób najlepsze narzędzie do nauki języków obcych - zróżnicowane ćwiczenia, możliwość porozumiewania się z innymi użytkownikami, a wszystko to bez reklam i dodatkowych opłat. Gorąco polecamy.

----------------

8. AdapticonsAdapticons

Adapticons to darmowa aplikacja dla wszystkich osób, które stawiają wygląd i estetykę systemu na pierwszym miejscu. Narzędzie oferuje możliwość dostosowania wszystkich ikonek systemowych do jednego, z góry określonego kształtu, rozmiaru i stylu. Zmieniać można nawet nazwy towarzyszące aplikacjom, a także tworzyć swoje ikony od podstaw. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą zaledwie kilku kliknięć dopasować styl ikon do wyglądu wybranego uprzednio tematu. Zestawów ikonek da się używać w dowolnym launcherze, dowolnego producenta.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

9. Launch - Space is hardLaunch - Space is hard

Cel gry jest prosty: wystrzelić rakietę i dolecieć ją jak najdalej od powierzchni Ziemi. Jego realizacja... tu już nie będzie łatwo - trajektorię lotu rakiety należy bowiem utrzymywać, a to stanowi już o wiele większe wyzwanie. Nie jest to może Kerbal Space Program, ale pozwoli Wam od czasu do czasu skutecznie zabić nudę.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

10. VimageVimage

Aplikacja do tworzenia kinografik Vimage ożywi dowolne Wasze zdjęcie! Kinografika to technika tworzenia fotografii w której występuje niewielki poruszający się szczegół. Wystarczy wybrać zdjęcie z pamięci smartfona i wybrać interesujący Was efekt lub rodzaj animacji, a praktycznie narzędzie samodzielnie tchnie w nie życie.

----------------


11. Pigment Coloring BookPigment Coloring Book

Mało rzeczy działa tak kojąco na zszargane nerwy, jak kolorowanki. Te są dostępne także na smartfony z Androidem, a jedną z najlepszych jest Pigment - Coloring Book. Oferuje ona olbrzymi wybór obrazków, które pokolorujemy w bardzo intuicyjny i satysfakcjonujący sposób. Do wyboru wiele użytkowników oddano wiele rodzajów ołówków, flamastrów i pędzli.

----------------

12. DriveTribeDriveTribe

Oto serwis społecznościowy dla miłośników motoryzacji, stworzony przez trio znane z programu motoryzacyjnego Top Gear, obecnie występującego w show o nazwie The Grand Tour. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May oferują narzędzie, w którym maniacy czterech kółek mogą chwalić się swoimi samochodami, podróżami, a także zrzeszać w lokalne grupy, organizując na przykład ciekawe wydarzenia. Jeśli jesteś kierowcą i kochasz samochody - sprawdź koniecznie!

----------------

13. Friendly for FacebookFriendly for Facebook

Przed Wami ultralekkie połączenie aplikacji Facebooka i komunikatora Messenger w jednym! Dostępne w Polsce, dla niemal wszystkich urządzeń, znacząco wydłuży czas pracy Waszego smartfona, jeśli do tej pory korzystaliście z dwóch oficjalnych narzędzi dostarczanych przez Facebooka. Oficjalnie dystrybuowanych FB Lite i Messengera Lite wciąż nie możemy się doczekać, więc...

----------------

14. Gfycat LoopsGfycat Loops

Tworzenie gifów chyba jeszcze nigdy nie było tak proste. Gfycat Loops pozwala tworzyć w błyskawiczny sposób pliki, które będziemy mogli błyskawicznie przesłać znajomym lub udostępnić je w sieci na serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Tumblr, Twitter, czy też Pinterest. Nie zabrakło opcji dodawania filtrów i podpisów.

----------------

15. ManFITManFIT

ManFIT to darmowa aplikacja fitness, która wbrew nazwie nie jest dedykowana tylko mężczyznom. To kompleksowe narzędzie zawiera w sobie całe mnóstwo ćwiczeń na różne partie ciała, wraz z instrukcjami tego, jak poprawnie je wykonywać. Co więcej, wszystkie ćwiczenia można wykonywać wraz z aplikacją, która liczy czas pozostały do ich końca. Za pomocą apki zapisywać można swój progres w specjalnym kalendarzu ćwiczeń. Narzędzie umożliwia także tworzenie złożonych planów ćwiczeń, o których przypomną powiadomienia.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

16. Dungeon DefenseDungeon Defense

Pobierajcie póki możecie, bo jedna z najlepszych gier typu defense została udostępniona na Androida za darmo, a na iOS dostępna jest w obniżonej cenie. Pixel artowe dzieło stworzone przez niezależnego dewelopera niemożebnie wciąga. Zadaniem gracza jest skompletowanie drużyny potworów o zróżniocowanym uzbrojeniu i umiejętnościach, którzy mają bronić nieustannie ulepszaną twierdzę przed atakami praworządnych bohaterów. Oprócz trybu kampanii do zaliczenia jest tu także tryb nieskończony oraz sporo wyzwań i nagród do odblokowania.

----------------

17. TorqueTorque

Najlepsza aplikacja diagnostyczna dla samochodu ze złączem OBD2 na Androida? Oczywiście Torque. Bezpłatne narzędzie po podpięciu specjalnego urządzenia pod złącze OBD2 w samochodzie (np kosztującego 30-40 złotych iCara) pozwala uzyskać wgląd w pracę pojazdu i zdiagnozować ewentualne usterki. Dzięki Torque odczytacie bez problemu także błędy z komputera w samochodzie, a dzięki wersji Pro będzie mogli je ukryć lub skasować. Apka zapisze także najlepsze przyspieszenie do 100 km/h, czasy na 1/4 mili i masę innych ciekawych statystyk.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS

18. ZalandoZalando

Jeśli lubicie kupować ubrania w sieci, to aplikacja Zalando jest bez dwóch najlepszą aplikacją. W sklepie Zalando znajduje się co najmniej kilkaset tysięcy elementów damskiej, męskiej i dziecięcej garderoby, a aplikacja w bardzo wygodny sposób pozwala je wyszukiwać. Co więcej, dla użytkowników aplikacji przygotowywane są specjalne obniżki, sięgające często kilkudziesięciu procent. Darmowa dostawa, darmowe zwroty i atrakcyjne ceny - jeśli jeszcze nie korzystaliście z Zalando, gorąco polecam to zrobić.

----------------

19. WhatsAppWhatsApp

Aplikacja WhatsApp cieszy się nieustającą popularnością wśród osób na całym świecie. Za pośrednictwem tego praktycznego narzędzia możecie wysyłać i odbierać wiadomości, nawiązywać połączenia, przesyłać wiadomości głosowe, zdjęcia i filmy. Komunikator WhatsApp przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcecie porozmawiać ze znajomymi zza granicy. Bardzo dużą popularnością cieszą się także rozmowy grupowe. Komunikator doczekał się także swojej wersji biznesowej.

----------------

20. NetflixNetflix

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez Netflixa i dostępnych tam seriali. My proponujemy zapoznać się z serwisem, bo pogoda wciąż sprzyja nadrabianiu zaległości filmowych. Aplikacja umożliwia, po uprzednim zakupieniu stosownego abonamentu, przeglądanie całej dostępnej zawartości Netflixa i streamowanie filmów i seriali wprost na ekran mobilnego urządzenia. Apka umożliwia tworzenie rekomendacji dla ulubionych materiałów, tworzenie list z serialami i filmami, które chcemy regularnie oglądać, a także pozwala podejrzeć co w danej chwili oglądają nasi znajomi. Filmy i seriale pobierać można także na karty pamięci Micro SD, by obejrzeć je później w trybie offline. To ogromne ułatwienie dla osób użytkujących smartfony z niewielką ilością pamięci wewnętrznej. PS pamiętajcie, że Netflix za darmo przez miesiąc to dalej aktywna promocja.

----------------

21. Messenger KidsMessenger Kids

Messenger Kids to wersja komunikatora Messenger przeznaczona dla dzieci, nad którą pełną kontrolę sprawować mogą rodzice. Aby dziecko mogło korzystać z Messengera Kids nie musi ono posiadać własnego konta w serwisie społecznościowym Facebook. Konto takie musi posiadać natomiast rodzic, który zyskuje dostęp do specjalnego panelu kontrolnego. To właśnie z jego poziomu tworzone jest konto Messenger Kids, które następnie będzie użytkowane przez pociechę. Konto takie nie pojawia się oczywiście w wynikach wyszukiwania. Rodzice mają pełną kontrolę nad dodawaniem nowych kontaktów do listy znajomych dziecka w taki sposób, aby nikt niepowołany się na niej nie znalazł. Co więcej, rodzice znajomego dziecka muszą posiadać konto w serwisie Facebook i takową prośbę zaakceptować. Jak widać, zadbano o to, aby zapewnić dzieciom korzystającym z aplikacji pełnię bezpieczeństwa.

----------------

 


22. PL RadioPL Radio

Oto chyba najlepsza aplikacja dla odsłuchiwania polskich rozgłośni radiowych online. Za stworzenie PL Radio odpowiadają... Słowacy ze studia Crystal Missions. I trzeba im oddać to, że stanęli oni na wysokości zadania. Mamy do dyspozycji kilkadziesiąt (!) zróżnicowanych rozgłośni radiowych, pośród których znalazły się niemal wszystkie najpopularniejsze stacje. Nie zabrakło bardzo praktycznych opcji, jak ustawienia danej radiostacji jako budzika, ustawienia wyłączenia apki o określonej porze oraz tworzenia list ulubionych radiostacji. Ach, aplikacja odtwarza dźwięk także po jej zminimalizowaniu! Wersja z nieinwazyjnymi reklamami jest darmowa. Aby się ich pozbyć, należy zapłacić twórcom 12,99 złotych. To niewygórowana kwota za tak wspaniałą aplikację.

---------------- NIEDOSTĘPNA NA iOS
Strona:


Polecane artykuły

Testy

Tagi

 android   apple   ciekawostki   gaming   google   gry   internet   komputery   kosmos   microsoft   mobilne   nauka   polska   samsung   smartfon   smartfony   tablet   technologia   telefony   windows 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie.
Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.