rozwiń filtry »

Wyszukiwanie publikacji

Porady

maj
04

TOP 8: Najlepsze słuchawki dla graczy - jakie słuchawki do gier?

04.05.2019 08:00, dodał: Benek
Ocena:

Jakie słuchawki dla graczy wybrać? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie. W naszym zestawieniu znajdziecie najlepsze słuchawki gamingowe, jakie możecie kupić w różnych przedziałach cenowych.

Wielu miłośników dobrego brzmienia gardzi słuchawkami dla graczy. Zupełnie niesłusznie! Słuchawki gamingowe są często dostosowane i dostrojone pod kątem wirtualnej rozgrywki - nie zawsze idzie to w parze z dobrym brzmieniem muzycznym. W naszym zestawieniu najlepszych słuchawek dla graczy nie zabrakło propozycji bardziej uniwersalnych, których brzmienie powinno spodobać się także amatorom słuchania muzyki.

Tytułem wstępu wypadałoby wyjaśnić jak odczytywać specyfikację techniczną słuchawek. CO oznaczają podstawowe parametry poszczególnych urządzeń?

Pasmo przenoszenia (Hz) – informuje nas o tym jakie pasmo dźwięków z widma słyszalnego jest przenoszone do słuchawek. Dolny zakres informuje nas o najniższej granicy przenoszonych tzw. tonów niskich, czyli basu, górne ograniczenie to najwyższa wartość przenoszonych dźwięków wysokich, czyli treble. Zakłada się, że ludzkie ucho ma zakres słyszalności na poziomie 20 Hz – 20 000 Hz, chociaż zależy to od organizmu człowieka. Wprawni audiofile oraz dzieci usłyszą znacznie szerszy zakres częstotliwości. Generalna zasada jest prosta: im szersze pasmo przenoszenia tym lepiej. Najlepiej nie kupować słuchawek z pasmem węższym niż te standardowe 20 Hz – 20 000 Hz. Lepsze modele słuchawek oferują znacznie szersze zakresy. Mogłoby się to wydawać bezsensowne, gdyż wartości poniżej 20 Hz i powyżej 20 000 Hz to odpowiednio infradźwięki i ultradźwięki nie słyszane bezpośrednio przez ludzkie ucho. Jednak mają one istotny wpływ na odbiór muzyki, dlatego kupna słuchawek z szerszym pasmem przenoszenia nie należy traktować jako marnotrawienia pieniędzy.

Impedancja (Ω – om) – wyrażana w omach wartość często jest ignorowana przez kupujących słuchawki, gdyż nie wiedzą oni o czym dokładnie ona mówi. W uproszczeniu: impedancja informuje o oporze elektrycznym jaki stawiają cewki głośników słuchawkowych. W przełożeniu na zrozumiały dla każdego człowieka język, impedancja ma niebagatelny wpływ na głośność słuchawek, a także czystość dźwięku. Im niższa wartość oporu tym mniej mocy potrzeba do zasilenia słuchawek – czyli mogą głośniej grać na słabszych wzmacniaczach (np. takich w przenośnych urządzeniach). Jak to jednak zwykle w życiu bywa – coś za coś. Im niższa impedancja tym więcej zniekształceń w dźwięku, dlatego w profesjonalnych zastosowaniach stosuje się słuchawki o wysokiej impedancji, zasilane nawet przez dedykowane wzmacniacze słuchawkowe. W słuchawkach dedykowanych do przenośnych odtwarzaczy stosuje się natomiast niższą impedancje, dzięki czemu potrzebują one mniej mocy do głośniejszego grania. Standardowymi wartościami impedancji dla słuchawek dousznych i dokanałowych jest 16-32 om, w słuchawkach nausznych i wokółusznych posiada ona zazwyczaj wartość z zakresu 32-64 om.

Czułość (dB/mW) – czułość, podawana w ilości decybeli na 1 miliwat mocy, to nic innego jak głośność słuchawek. Im wyższa czułość tym wyższe ciśnienie akustyczne dźwięku, które wyraża się w decybelach. Poziom głośności słuchawek może wahać się w granicach 80-130 dB/mW, a nawet może przyjmować wartości wyższe. Przy zakupie głośnych słuchawek warto pamiętać, że długotrwałe wystawianie się na dźwięk o natężeniu wyższym niż 90 dB może prowadzić do uszkodzenia słuchu.

1. Sharkoon Skiller SGH2

Słuchawki Skiller SGH2 to następca nieźle przyjętego w Polsce zestawu SGH1, który dostał wiele odznaczeń i nagród szczególnie w kategorii cena/jakość. SGH2, podobnie jak poprzedni model, kuszą niezłą ceną. Sprzedawane za 109 złotych słuchawki posiadają wbudowaną kartę dźwiękową i cechują się sporymi, 50 milimetrowymi membranami. Regulowany pałąk słuchawek jest sprężynowy, więc można go dopasować do kształtu głowy każdego gracza.Sharkoon SGH2Wtyczka USB pozwala korzystać ze słuchawek nie tylko po podłączeniu ich do desktopów i laptopów, ale także PlayStation 4. Kabel z ekranowanym oplotem ochronnym ma 250 centymetrów długości, a więc powinien on pozwolić na podpięcie go do konsoli i oddalenie się na kanapę.  Korzystanie ze słuchawek z dedykowaną kartą dźwiękową to dobry wybór dla posiadaczy laptopów i komputerów z kartami dźwiękowymi niskiej klasy, zintegrowanymi w płycie głównej. Niestety, słuchawki nie symulują dźwięku przestrzennego i oferują jedynie standard stereo.

Rodzaj słuchawek: nauszne
Średnica membrany [mm]: 50
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 94
Impedancja [Ω]: 32
Złącze: USB
Cena: 129 złotych


2. Steelseries Arctis Pro + GameDAC

Flagowy model, Arctis Pro + GameDAC był pierwszym na świecie gamingowym systemem audio z certyfikatem Hi-Res (w sprzedaży znajdują się także m.in. słuchawki Roccat Khan Pro z certyfikatem Hi-Fi). GameDAC (DAC – Digital Audio Converter) napędza chip ESS Sabre 9018, który gwarantować ma najwyższą jakość dźwięku. Zestaw oferuje dźwięk jakości Hi-Fi 96kHz/24-bit bez potrzeby down-samplingu. Słuchawki z linii Arctis Pro zostały wyposażone w przetworniki klasy premium z neodymowymi magnesami, reprodukujące dźwięk Hi-Res do 40 000 Hz, czyli niemal dwa razy więcej od większości standardowych słuchawek (22 000 Hz). Z 121 decybelami (dB) dynamicznego zakresu i -95 dB współczynnika zawartości harmonicznych + szumu (Total Harmonic Distortion + Noise, THD + N) Arctis Pro + GameDAC specyfikacją techniczną nawiązuje do high-endowych urządzeń dla audiofilów.SteelSeries Arctis ProGameDAC zmienia każde PS4 i PC w wysokiej jakości źródło dźwięku poprzez omijanie niskiej jakości konwerterów w standardowych kontrolerach konsol, słuchawkach USB czy kartach dźwiękowych do PC. Chip ESS Sabre sprawić powinien, że basy zabrzmią mocniej, efekty będą bardziej uszczegółowione a pozycjonowanie dźwięku, dzięki wsparciu DTS Headphone:X 2.0, stanie się jeszcze precyzyjniejsze. GameDAC został wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu użytkownik może dostosować ustawienia słuchawek bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wysuwany dwukierunkowy mikrofon ClearCast oferować powinien bardzo dobrą jakość dźwięku i redukcje szumu z otoczenia.

Rodzaj słuchawek: nauszne
Średnica membrany [mm]: 40 mm
Pasmo przenoszenia: 10 - 40 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 102
Impedancja [Ω]: 32
Złącze: USB
Cena: ok. 1049 złotych


3. HyperX Cloud Alpha

Słuchawki Cloud Alpha projektowano tak, aby zapewniały najwyższy komfort podczas wielogodzinnego grania. Służą temu pianka zapamiętująca kształt ucha znana z produktów HyperX oraz dłuższy pałąk pokryty miękką sztuczną skórą, dostosowany do potrzeb większej liczby graczy. Ponadto słuchawki Cloud Alpha są wyposażone w odłączany kabel ze zintegrowanym pilotem, co umożliwia graczom regulację głośności i wyciszenie mikrofonu. Urządzenie jest kompatybilne z komputerami PC oraz konsolami PS4, PS4 Pro, Xbox One, Xbox One S, Mac, smartfonami z systemami Android i iOS, Nintendo Switch i systemami rzeczywistości wirtualnej dzięki gniazdom 3,5 mm.HyperX Cloud AlphaPonadto, wyposażono je w funkcje, takie jak technologia dwukomorowa HyperX Dual Chamber zwiększającą jakość dźwięku i zmniejszającą jego zniekształcenie. Przetworniki 50 mm i dwukomorowa konstrukcja umożliwiają oddzielenie basów od średnich i wysokich tonów, co tworzyć powinno dynamiczny, realistyczny dźwięk odczuwalny zarówno w grach, jak i muzyce i filmach. To jedne z najczęściej wybieranych przez graczy słuchawek z tej półki cenowej.

Rodzaj słuchawek: wokółuszne
Średnica membrany [mm]: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 13 - 27 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 98
Impedancja [Ω]: 65
Złącze: jack 3.5 mm
Cena: 299 złotych


4. Steelseries Arctis 5

Słuchawki SteelSeries Acrtis 5 (podobnie jak inne modele z tej serii) podpięte za pośrednictwem złącza USB oferują dźwięk przestrzenny w formacie DTS 7.1 Surround Sound. Niestety, jest on dostępny wyłącznie w systemie Windows 7 i nowszych. Posiadacze konsol i komputerów Mac OS obejdą się smakiem. W praktyce dźwięk jest fenomenalny - donośny i pozwalający perfekcyjnie określić lokalizację źródła, z którego dobiega. Ma to niebagatelne znaczenie w grach wideo, gdzie pozwoli bez problemu zlokalizować przeciwnika. Przestrzeń jest naprawdę duża i grając mamy naprawdę wrażenie siedzenia w środku akcji. Nawet niezbyt muzykalne osoby będą w stanie lokalizować odgłosy w pełnym zakresie 360-stopni.Steelseries Arctis 5Pomimo, że słuchawki są skonfigurowane pod gry, trochę zabawy z equalizerem pozwoli zaawansowanym użytkownikom wydobyć z nich pełnię potencjału także jeśli chodzi o muzykę. W połączeniu z dobrą kartą dźwiękową w komputerze lub wzmacniaczem w smartfonie, brzmią świetnie jak na słuchawki gamingowe. Nie brakuje im przestrzeni, basy nie są zbyt nachalne, środek pasma (wokale) należycie eksponowany - mi się naprawdę podobało. Nawet w trybie USB jest nieźle, ale ponownie, wymaga to odrobiny gimnastyki z ustawieniami.

Rodzaj słuchawek: nauszne
Średnica membrany [mm]: 40 mm
Pasmo przenoszenia: 20 - 22 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 98
Impedancja [Ω]: 32
Złącze: USB
Cena: 412 złotych


5. Razer Nari Ultimate

Razer Nari Ultimate wyposażono w zaawansowaną technologię haptyczną – HyperSense, która dzięki bodźcom dotykowym, wprowadza nowy wymiar wrażeń do grania, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Razer HyperSense wykorzystuje przetworniki haptyczne, generujące nietypowe doświadczenie odbierane przez zmysł dotyku, co - przy wsparciu dźwięku stereo, pozwala na dokładniejsze zlokalizowanie pozycji wrogów lub sojuszników. Technologia w czasie rzeczywistym konwertuje sygnały dźwiękowe na bodźce dotykowe. Można jej używać podczas grania, słuchania muzyki i oglądania filmów bez konieczności dodatkowych integracji.Razer Nari UltimateNari Ultimate to także automatycznie dopasowujące się do głowy pałąk oraz obracające się nauszniki. Te ostatnie wypełniono żelem chłodzącym, który, w porównaniu z tradycyjną pianką, pozwala na dłuższe sesje grania bez uczucia dyskomfortu związanego z nadmierną temperaturą. Poduszki nauszników posiadają również ukryte wewnątrz, specjalne wyżłobienia na zauszniki okularów. Nari Utimate korzystają z technologii THX Spatial Audio, którą po raz pierwszy zastosowano w słuchawkach Kraken Tournament Edition. Kreuje ona realistyczną głębię oraz immersyjność rozgrywki poprzez symulację dźwięku 360 stopni.

Rodzaj słuchawek: nauszne
Średnica membrany [mm]: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 107
Impedancja [Ω]: 32
Złącze: jack 3.5 mm / bezprzewodowe USB
Cena: 649 złotych


6. HyperX Cloud StingerHyperX Cloud Stinger

Słuchawki HyperX Cloud Stinger ważą zaledwie 275 gramów oraz posiadają ruchome nauszniki w zakresie 90 stopni, co pozwala na wielogodzinne, komfortowe ich użytkowanie. Urządzenie wyposażono w kierunkowe przetworniki o średnicy 50 mm. Funkcja wyciszenia dźwięku, kontroler głośności oraz regulowany pałąk znalazły się w zasięgu dłoni gracza. Zestaw Cloud Stinger jest kompatybilny z komputerami PC, konsolami Xbox One, PS4 oraz urządzeniami przenośnymi. Kolejny z bestesellerów w cenie do 200 złotych.

Rodzaj słuchawek: wokółuszne, zamknięte
Średnica membrany [mm]: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 18 Hz - 23 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 102
Impedancja [Ω]: 30
Złącze: jack 3.5 mm
Cena: 185 złotych


7. Corsair HS50 Stereo Gaming Headset

Regulowane nauszniki, pokryte miękką pianką z pamięcią kształtu, minimalistyczny wygląd i subtelne detale, pokrywające aluminiową konstrukcję, sprawiają, że słuchawki Corsair HS50 Stereo Gaming Headset nie tylko przyciągają brzmieniem, ale też wyglądem. Znajdujący się bezpośrednio na słuchawkach panel kontrolny umożliwia regulację głośności bądź całkowite wyciszenie dźwięku, bez konieczności odrywania się od gry. 50-milimetrowe neodymowe przetworniki generują dźwięk w standardowym zakresie od 20 Hz do 20 kHz.Corsair HS50Za bezproblemową komunikację głosową odpowiada odpinany, jednokierunkowy mikrofon certyfikowany przez aplikację Discord. Zapewnia on zakres rejestracji mowy od 100 Hz do 10 kHz i czułość na poziomie -40 dB, przy jednoczesnym ignorowaniu dźwięków otoczenia. Za sprawą uniwersalnego złącza jack 3,5 mm, zestaw HS50 jest kompatybilny zarówno z komputerami i konsolami oraz urządzeniami mobilnymi.

Rodzaj słuchawek: nauszne
Średnica membrany [mm]: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 111
Impedancja [Ω]: 32
Złącze: jack 3.5 mm
Cena: 229 złotych


8. Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition

Sound BlasterX H7 Tournament Edition wyposażone zostały w ulepszone przetworniki 50 mm FullSpectrum o lepszej dynamice i czułości, dając bardziej szczegółowy dźwięk o większym spektrum. Odłączany mikrofon został przeprojektowany i ulepszony w celu zwiększenia czułości, lepszej redukcji szumów, nawet w głośnym otoczeniu. Wprowadzono nowe płyty na obudowie słuchawek ze szczotkowanego metalu z czarnym wykończeniem i srebrnym szlifem dookoła. Na płytach znajduje się czerwony, podświetlany znak X, świecący po podłączeniu przez USB. H7 TE posiada podwójny system podłączania sygnału.Creative Sound BlasterX H7 Tournament EditionW trybie USB, użytkownik może zaprogramować swój zestaw słuchawkowy w aplikacji X-Plus, która oferuje specjalnie dostrojone profile audio przeznaczone dla wielu popularnych gier. Ustawienia dźwięku w X-Plus mogą być zapisane w pamięci słuchawek a następnie odtwarzane podczas turniejów bez konieczności instalacji oprogramowania na miejscu. Po podłączeniu przez USB, użytkownicy mogą również zdecydować się na korzystanie z oprogramowania PC Engine BlasterX Acoustic, wykorzystać dźwięk 7.1 Surround. Sound BlasterX H7 oferują bardzo dobrą jakość dźwięku dzięki konwerterowi DAC USB z audio w jakości 24 bity/96 kHz.

Rodzaj słuchawek: nauszne zamknięte
Średnica membrany [mm]: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Czułość [dB/mW]: 118
Impedancja [Ω]: 32
Złącze: jack 3.5 mm / USB
Cena: 449 złotych


Testy

Poradniki

Tagi

 android   apple   ciekawostki   gaming   google   gry   internet   komputery   kosmos   microsoft   mobilne   nauka   polska   samsung   smartfon   smartfony   tablet   technologia   telefony   windows 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie.
Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.