rozwiń filtry »

Wyszukiwanie publikacji

Porady

mar
04

Najciekawsze premiery filmowe - marzec 2018

04.03.2018 21:50, dodał: Benek
Ocena:

Marzec nie rozpieści kinomaniaków. Mimo to udało nam się znaleźć garść filmów, na które potencjalnie warto wybrać się do kina w tym miesiącu. Wiemy, że gusta filmowe są zróżnicowane, więc wyszukaliśmy dla Was łącznie 13 tytułów, które mogą wzbudzić Wasze zainteresowanie.

2 marca

1. Lady BirdLady Bird

Gatunek: Komedia
Reżyseria: Greta Gerwig
Scenariusz: Greta Gerwig
Obsada: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts
Produkcja: USA

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

 

2. Jestem najlepsza. Ja, Tonya (I, Tonya)Jestem najlepsza. Ja, Tonya (I, Tonya)

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy
Reżyseria: Craig Gillespie
Scenariusz: Steven Rogers
Obsada: Margot Robbie, Sebastian Stan, Allison Janney
Produkcja: USA

W 1994 r. światem amerykańskiego łyżwiarstwa figurowego wstrząsnął brutalny napad na obiecującą zawodniczkę, Nancy Kerrigan. Jeszcze bardziej wstrząsające okazały się doniesienia, jakoby za atakiem stali bliscy Tonyi Harding, łyżwiarki konkurującej z Nancy, a być może i ona sama. Widzowie mogliby oczekiwać obrazu przedstawiającego walkę Kerrigan o powrót do sprawności oraz jej późniejszy sukces na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer, gdzie zdobyła srebrny medal. Film koncentruje się jednak na losach Tonyi.

 

3. Czerwona jaskółka (Red Sparrow) Czerwona jaskółka (Red Sparrow)

Gatunek: Thriller, Szpiegowski
Reżyseria: Francis Lawrence
Scenariusz: Justin Haythe
Obsada: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Jeremy Irons
Produkcja: USA

Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova (Jennifer Lawrence) zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

 

4. Dziennik maszynisty (Dnevnik mašinovođe)Dziennik maszynisty (Dnevnik mašinovođe)

Gatunek: Komedia
Reżyseria: Miloš Radović
Scenariusz: Miloš Radović
Obsada: Mirjana Karanović, Lazar Ristovski
Produkcja: Chorwacja, Serbia

Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

 

9 marca

5. Wieczór gier (Game Night)Wieczór gier (Game Night)

Gatunek: Komedia
Reżyseria: John Francis Daley, Jonathan Goldstein
Scenariusz: Mark Perez
Obsada: Jason Bateman, Rachel McAdams
Produkcja: USA

Bateman i McAdams wcielają się w role Maksa i Annie, którzy umawiają się raz w tygodniu z innymi parami na wspólne gry i zabawy. Aby nieco podgrzać atmosferę, podczas jednego z takich wieczorów charyzmatyczny brat Maksa, Brooks (Chandler), organizuje zabawę w rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Gdy sam Brooks zostaje porwany, wszyscy myślą, że to tylko część zabawy... ale czy na pewno? Kiedy szóstka uwielbiających rywalizację uczestników wyrusza, aby rozwiązać tę sprawę i odnieść zwycięstwo, stopniowo staje się jasne, że mylili się oni zarówno co do „gry”, jak i Brooksa. Gra, w której nie obowiązują żadne reguły, nie przyznaje się punktów i nie do końca wiadomo, kto w niej uczestniczy, może okazać się najlepszą grą w ich życiu albo… ostatnią.

 

6. Dzień babciDzień babci

Gatunek: Etiuda
Reżyseria: Miłosz Sakowski
Scenariusz: Miłosz Sakowski, Marcin Kubawski
Obsada: Anna Dymna, Łukasz Simlat
Produkcja: Polska

Jeden z głównych bohaterów, Tomek, wyłudza od starszej pani pieniądze metodą “na wnuczka”. Kiedy wszystko idzie dobrze, nagle kobieta demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Niedołężna staruszka proponuje oszustowi układ. Chłopak dostanie pieniądze, jeśli będzie udawał jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić, czy kobieta ma opiekę rodziny.

 

7. Boski porządek (Die göttliche Ordnung)Boski porządek (Die göttliche Ordnung)

Gatunek: Komedia
Reżyseria: Petra Biondina Volpe
Scenariusz: Petra Biondina Volpe
Obsada: Maximilian Simonischek, Marie Leuenberger
Produkcja: Szwajcaria

Nora (Marie Leuenberger) jest młodą gospodynią domową. Żyje wraz z mężem (Maximilian Simonischek) i dwoma synami w spokojnej, szwajcarskiej wiosce. Tutaj nie docierają echa przemian społecznych, jakie można zaobserwować w Szwajcarii, w latach sześćdziesiątych. Spokój jej rodziny, jak i lokalnej społeczności, może jednak zostać zachwiany, kiedy Nora zaczyna walczyć o przyznanie praw wyborczych szwajcarskim kobietom.

 

15 marca

8. Pitbull. Ostatni piesPitbull. Ostatni pies

Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski
Obsada: Cezary Pazura, Doda (Dorota Rabczewska), Marcin Dorociński,
Produkcja: Polska

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...

 

16 marca

9. Happy EndHappy End

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Michael Haneke
Scenariusz: Michael Haneke
Obsada: Toby Jones, Mathieu Kassovitz, Isabelle Huppert
Produkcja: Austria, Francja, Niemcy

Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się... happy endem?

 

10. Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali (Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes)Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali (Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes)

Gatunek: Animacja, Familijny
Reżyseria: John Stevenson
Scenariusz: Andy Riley, Ben Zazove, Kevin Cecil
Obsada (głosy): Johnny Depp, Emily Blunt, James McAvoy
Produkcja: Wielka Brytania

Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, poznają nowe ornamenty, wspólnie z którymi będą odkrywać nieznane zakamarki miasta.

 

11. W czterech ścianach życia (Insyriated)W czterech ścianach życia (Insyriated)

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Philippe Van Leeuw
Scenariusz: Philippe Van Leeuw
Obsada: Hiam Abbass, Juliette Navis
Produkcja: Belgia, Francja, Liban

Bohaterką filmu jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera. Zamknięci w klaustrofobicznej przestrzeni niczym w bunkrze, bohaterowie nie mogą opuszczać mieszkania za dnia ani w nocy. Ryzykują nawet wtedy, gdy podchodzą do okien lub głośno rozmawiają. Jak zdobyć jedzenie? Jak przeżyć kolejną dobę? Trudno swobodnie rozmawiać przy stole, gdy trzeba przekrzykiwać huk wybuchających bomb, a każda wyprawa po jedzenie skończyć się może śmiercią od kuli. Jednak Oum Yazan stara się, by wojna nie zniszczyła jej życia rodzinnego i walczy do samego końca. To nie jest wyjątkowa sytuacja, to syryjska codzienność...

 

23 marca

12. Pacific Rim: Rebelia (Pacific Rim: Uprising)Pacific Rim: Rebelia (Pacific Rim: Uprising)

Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Steven S. DeKnight
Scenariusz: Emily Carmichael, Steven S. DeKnight, Kira Snyder, T.S. Nowlin
Obsada: John Boyega, Tian Jing, Scott Eastwood
Produkcja: USA

Jake to były obiecujący pilot Jaegerów, którego legendarny ojciec poświęcił życie, by ocalić świat przed inwazją olbrzymów „Kaiju”. Przemiana, jaka zaszła w Jake’u, zaprowadziła go do kryminalnego podziemia. Kiedy jednak kolejna inwazja pustoszy Ziemię, Jake otrzymuje ostatnią szansę, by kontynuować dzieło ojca. Ma mu w tym pomóc siostra Mako Mori (Rinko Kikuchi), z którą od dawna nie ma kontaktu. Mako jest szefową nowej generacji pilotów. Ich jedyną szansą na ocalenie Ziemi jest pojednanie.

 

13. Wieża. Jasny dzieńWieża. Jasny dzień

Gatunek: Thriller, Psychologiczny
Reżyseria: Jagoda Szelc
Scenariusz: Jagoda Szelc
Obsada: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz
Produkcja: Polska

Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. Tuż przed pierwszą komunią świętą Niny odwiedzają je brat z rodziną oraz Kaja, młodsza siostra Muli, która zniknęła nagle przed sześcioma laty. Kaja jest biologiczną matką Niny. Mula obawia się, że niezrównoważona Kaja chce odebrać jej dziecko. Reszta rodziny, początkowo dystansująca się od Kai, zaczyna wierzyć w nowy początek i zgodę sióstr, co jeszcze potęguje frustrację Muli. Kobieta postanawia wyrzucić siostrę z domu. Mimo to w dniu komunii Niny dochodzi do pojednania. Jednak istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja powróciła...


Polecane artykuły

Testy

Poradniki

Tagi

 android   apple   ciekawostki   gaming   google   gry   internet   komputery   kosmos   microsoft   mobilne   nauka   polska   samsung   smartfon   smartfony   tablet   technologia   telefony   windows 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie.
Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.