rozwiń filtry »

Wyszukiwanie publikacji

Porady

kwi
02

Najciekawsze premiery filmowe - kwiecień 2018

02.04.2018 08:00, dodał: Benek
Ocena:

Co obejrzeć w kinie w kwietniu? Udało nam się znaleźć garść filmów, na które potencjalnie warto wybrać się do kina w tym miesiącu. Wiemy, że gusta filmowe są zróżnicowane, więc wyszukaliśmy dla Was łącznie 16 tytułów, które mogą wzbudzić Wasze zainteresowanie.

6 kwietnia

1. Tomb RaiderTomb Raider

Gatunek: Przygodowy, Akcja
Reżyseria: Roar Uthaug
Scenariusz: Geneva Robertson-Dworet, Alastair Siddons
Obsada: Alicia Vikander, Daniel Wu, Dominic West
Produkcja: USA, Wielka Brytania

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?


2. Player One (Ready Player One)Player One (Ready Player One)

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi, Akcja
Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Ernest Cline, Zak Penn
Obsada: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn
Produkcja: USA

Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS — wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS.


3. TwarzTwarz

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik
Produkcja: Polska

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.


4. Maria Magdalena (Mary Magdalene)Maria Magdalena (Mary Magdalene)

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Garth Davis
Scenariusz: Helen Edmundson, Philippa Goslett
Obsada: Rooney Mara, Joaquin Phoenix
Produkcja: Wielka Brytania

„Maria Magdalena” to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii (dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara), młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.


5. Lato 1993 (Estiu 1993)Lato 1993 (Estiu 1993)

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Carla Simón
Scenariusz: Carla Simón
Obsada: Laia Artigas, Paula Robles
Produkcja: Hiszpania

"Lato 1993" to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. Lato 1993 to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.


13 kwietnia

6. Nigdy cię tu nie było (You Were Never Really Here)Nigdy cię tu nie było (You Were Never Really Here)

Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyseria: Lynne Ramsay
Scenariusz: Lynne Ramsay
Obsada: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov
Produkcja: Francja, USA, Wielka Brytania

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Gotowy na wszystko, by uratować dziewczynę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.


7. Ciche miejsce (A Quiet Place)Ciche miejsce (A Quiet Place)

Gatunek: Horror
Reżyseria: John Krasinski
Scenariusz: John Krasinski, Scott Beck, Bryan Woods
Obsada: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe
Produkcja: USA


8. Życzenie śmierci (Death Wish)Życzenie śmierci (Death Wish)

Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: Eli Roth
Scenariusz: Joe Carnahan
Obsada: Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue
Produkcja: USA

Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.


20 kwietnia

9. Wyspa psów (Isle of Dogs)Wyspa psów (Isle of Dogs)

Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
Reżyseria: Wes Anderson
Scenariusz: Wes Anderson
Obsada: Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum
Produkcja: Niemcy, USA

Opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe wygnane zostają na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.


10. Dziewczyna we mgle (La ragazza nella nebbia)Dziewczyna we mgle (La ragazza nella nebbia)

Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Donato Carrisi
Scenariusz: Donato Carrisi
Obsada: Toni Servillo, Alessio Boni, Lorenzo Richelmy
Produkcja: Francja, Niemcy, Włochy

Ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi, autora "Zaklinacza". W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem... lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel (Toni Servillo) nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu. A on zapewni im widowiskowe polowanie na potwora.


11. Prawda czy wyzwanie (Truth or Dare)Prawda czy wyzwanie (Truth or Dare)

Gatunek: Horror
Reżyseria: Jeff Wadlow
Scenariusz: Jeff Wadlow, Jillian Jacobs, Michael Reisz, Christopher Roach
Obsada: Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane
Produkcja: USA


12. Raz się żyje (Gringo)Raz się żyje (Gringo)

Gatunek: Dramat, Komedia, Akcja
Reżyseria: Nash Edgerton
Scenariusz: Anthony Tambakis, Matthew Stone
Obsada: Amanda Seyfried, Charlize Theron, David Oyelowo
Produkcja: USA

Harold wiedzie perfekcyjnie stabilne życie: ma miłą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia jednak ten domek z kart zaczyna walić mu się na głowę, a Harold odkrywa, że przez lata dawał się wykorzystywać i oszukiwać, tym którym ufał najbardziej. Wysłany w służbową podróż do Meksyku, wiedząc już, że ma stać się kozłem ofiarnym w pewnym grubym przekręcie, Harold postanawia pokazać wszystkim środkowy palec i odegrać się za swoje krzywdy, zdobywając przy tym sporą fortunę. Plan ma teoretycznie świetny, ale okazuje się, że świat meksykańskich karteli jest nieco bardziej skomplikowany i bezlitosny niż zakładał. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy, a w każdym razie tak jej się dotąd wydawało…


13. Nie jestem czarownicą (I Am Not a Witch)Nie jestem czarownicą (I Am Not a Witch)

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Rungano Nyoni
Scenariusz: Rungano Nyoni
Obsada: Maggie Mulubwa, Henry B.J. Phiri
Produkcja: Francja, Wielka Brytania

Uznana za czarownicę i jako sierota bezbronna wobec oskarżeń, dziewięcioletnia Shula zostaje wysłana do obozu dla wiedźm. Wykluczone ze wspólnoty, odizolowane kobiety zmuszane są do ciężkiej pracy i traktowane jako turystyczna atrakcja. Każda z czarownic ma przytwierdzoną do pleców białą szarfę – po to, by nie mogła odlecieć.


26 kwietnia

14. Avengers: Wojna bez granic (Avengers: Infinity War)Avengers: Wojna bez granic (Avengers: Infinity War)

Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
Obsada: Robert Downey Jr., Chris Evans, Benedict Cumberbatch, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo
Produkcja: USA

Kiedy Avengersi i ich sojusznicy kontynuują ochronę świata przed globalnym zagrożeniem, pojawia się nowy przeciwnik, Thanos (Josh Brolin). Celem tego międzygalaktycznego despoty jest zebranie wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności, artefaktów o niewyobrażalnej mocy. Chce za ich pomocą kreować rzeczywistość według własnej, pokręconej woli. Los Ziemi i wszelkiego życia znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie.


27 kwietnia

15. Śmierć Stalina (The Death of Stalin)Śmierć Stalina (The Death of Stalin)

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Komedia
Reżyseria: Armando Iannucci
Scenariusz: Armando Iannucci, David Schneider, Ian Martin
Obsada: Steve Buscemi, Simon Russell Beale
Produkcja: Francja, Wielka Brytania

Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.


Polecane artykuły

Testy

Tagi

 android   apple   ciekawostki   gaming   google   gry   internet   komputery   kosmos   microsoft   mobilne   nauka   polska   samsung   smartfon   smartfony   tablet   technologia   telefony   windows 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie.
Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies.